V ktorom slovenskom meste sa naobedujete najdrahšie? Bratislava to nie je

  • Prieskum odhalil, kde sa na Slovensku naobedujete najdrahšie.
  • Aktuláne prvé miesto patrí Trnavskému kraju.
  • Bratislavský kraj sa pritom umiestnil až na šiestom mieste.
Ekonomika Kde sú na Slovensku najdrahšie obedy?
Kde sú na Slovensku najdrahšie obedy? Zdroj: shutterstock.com/Tanya_Terekhina/Viktor Kintop
BitmarketsKvakomat mobil

Každý z nás si občas rád vyjde do mesta na obed. Ceny však už zďaleka nie sú také ľudové ako kedysi a podľahli výraznej inflácií. Kde za obed zaplatíte najviac? Téme sa venoval portál TVNOVINY.

Nebudeme vás napínať, iba spomenieme, že ak ste si mysleli, že to bude v našom hlavnom meste, tak ste sa mýlili. Najvyššiu sumu za obed by ste zaplatili v Trnavskom kraji, a to konkrétne 9,60 eura.

Najdrahšie na Slovensku sa naobedujete v Trnave

Najdrahšie na Slovensku sa naobedujete v Trnave. Zdroj: shutterstock.com/Peter Vanco

S týmito údajmi prišla TRC Indexu spoločnosti Edenred, pričom do platieb boli zahrnuté minuté peniaze za jedlo, kávu a občerstvenie. Na druhom mieste skončil Košický kraj so sumou 9,07 eura.

Tretia pozícia patrí Banskobystrickému kraju so sumou 8,88 eura. Potom nasleduje Žilinský kraj (8,52 eura), Nitriansky kraj (8,30 eura) a až potom máme Bratislavský kraj, v ktorom zaplatíte priemerne sumu 8,23 eura.

Posledné dve mesta obsadil Prešovský kraj so sumou 8,20 eur a posledné miesto a titul najlacnejšieho slovenského kraja patrí Trenčianskemu kraju so sumou 7,69 eura.

Je evidentné, že ceny potravín a jedál neklesajú, ba naopak. Aj preto odporúčame zamestnávateľom, aby namiesto minimálneho stravného, ktoré je stanovené na 5,85 eura, využívali možnosť prispievať zamestnancom na stravu optimálnou výškou stravného v hodnote 7,80 eura, pretože kvalita stravovania ovplyvňuje pracovný výkon aj zdravie zamestnancov.

Ak sa však pozrieme na výsledky z minulého roka, tak prvenstvo patrilo Košiciam s cenou 8,81 eur, takže priemerná suma medziročne vzrástla o 26 centov. Na druhom mieste bol už práve Trnavský kraj (8,76 eura) a na treťom mieste sa umiestnil Prešovský kraj, kde došlo k medziročnému zlacneniu na úrovni 22 centov.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Prečítajte si aj: Táto slovenská nemocnica ide do dražby. Jej história je plná dlhov a podvodov

txbtxb
Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.