Unikli dokumenty o zákaze obchodovania s Bitcoinom v EÚ
Unikli dokumenty o zákaze obchodovania s Bitcoinom v EÚ. Zdroj: Shutterstock, Good luck images

Na verejnosť sa dostali doteraz utajované dokumenty z EÚ, ktoré jasne opisujú nedávne rozhovory popredných európskych predstaviteľov o zákaze obchodovania s Bitcoinom. Čo všetko vyplávalo na povrch?

Dokumenty o zákaze obchodovania s Bitcoinom

Na svetlo sveta sa dostali doteraz nezverejnené dokumenty, ktoré usvedčujú úradníkov EÚ z presadzovania zákazu obchodovania s BTC. Pripravovaný návrh zákona o zákaze ťažby kryptomien Proof-of-work mal nakoniec poslúžiť ako nástroj pre absolútny zákaz BTC. Tento krok by Bitcoinu mohol zasadiť naozaj ťažký úder.

Úradníci z EÚ sa snažili prekročiť pomyselnú hranicu a skoro sa im to aj podarilo. Dokumenty zo stretnutia EÚ so švédskym finančným dohľadom a agentúrou pre ochranu životného prostredia jasne popisujú a navrhujú, aby regulačné orgány stupňovali tlak na komunitu BTC.

Ethereum začalo prechádzať na PoS kvôli svojej komunite. Ak je Ethereum schopné prejsť, mohli by sme to isté legitímne požadovať od BTC. Musíme chrániť ostatné kryptomeny, ktoré sú udržateľné. Nevidíme žiadnu potrebu chrániť komunitu Bitcoinu“, uviedol jeden z úradníkov.

Ďalší nemenovaný úradník pozdvihol diskusiu na novú úroveň a rovno navrhol, aby bol zavedený všeobecný zákaz obchodovania s kryptomenami na princípe Proof-of-work.

Je zarážajúce, že EÚ naozaj uvažovala o takejto dramatickej a extrémne dôležitej regulácií.

Mohlo by ťa zaujímať: Zakladateľ burzy BitMEX Arthur Hayes: „Trh s kryptomenami čaká v lete armagedon!“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Samozrejme, po takomto dramatickom zákaze treba uvažovať aj o celkovom vplyve na veľké množstvo investorov, ktorí do Bitcoinu naliali nemalé finančné prostriedky. A odpoveď?

Investori do BTC si plne uvedomujú volatilitu meny a aj investičné riziko. Nepotrebujeme dodatočné ochranné opatrenia.“

Áno, spotreba energie pri ťažbe BTC je stále veľkým problémom a čoraz viac priťahuje pozornosť environmentálnych organizácií. To však nedáva európskym úradníkom právo na absolútny zákaz obchodovania s Bitcoinom. Skôr je nutné nájsť východisko a navrhnúť plán, ako by mohol Bitcoin prejsť na konsenzus Proof-of-stake. Pred nedávnom prišiel s takýmto plánom aj spoluzakladateľ blockchainu Ripple Chris Larsen, ktorý chce spoločne s organizáciou Greenpeace zatlačiť na komunitu BTC.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre