Tento memecoin vraj môže až 10-násobne narásť. Predbehnúť môže aj Dogecoin

Analýzy Memecoin Bonk prudko stúpa
Memecoin Bonk prudko stúpa. Zdroj: shutterstock.com/KingN/Thongden Studio
Freedum fighters PCBitmarkets

Pomerne nový memecoin, ktorý sa obchodoval už začiatkom tohto roka, začína opäť masívny cenový rast, ktorý zatienil celý krypotmenový trh. Memecoin so psou tematikou založený na Solane vstáva z mŕtvych. Bonk (BONK) sa teší záujmu vďaka spojeniu so spustením smartfónov Solany, uvádza správa Finbold.

Nový najziskovejší memecoin je Bonk

Bonk urobil veľkolepý návrat na scénu a len za jediný mesiac cena tokenu stúpla o takmer 2 600 %. V čase písania článku došlo za posledných 5 dní ku miernej korekcii o 30 %. Celkovo však od konca októbra sieť zaznamenala obrovský nárast denného objemu obchodovania, ktorý sa nachádza na úrovni približne 43 miliónov dolárov. Podľa CoinMarketCap je kryptomena na 229. mieste podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou 222 miliónov dolárov.

Meme coin Bonk nezastaviteľne rastie

Meme coin Bonk nezastaviteľne rastie. Zdroj: TradingView

Jedným z hlavných spúšťačov cenového rastu je podpora Binance pre obchodovanie futures pre Bonk. Bitmex taktiež zaviedol obchodovanie s týmto psím tokenom. Napriek tomu memecoin nie je ani zďaleka taký známy ako napríklad Dogecoin, Shiba Inu alebo Floki Inu. Ak však súčasný cenový vzostup bude pokračovať, Bonk sa môže stať najvýkonnejším memecoinom v ďalšom bullrune a môže zatieniť tie ostatné.

Binance
97 %

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Čo je to vlastne Bonk?

Ide o prvú kryptomenu zameranú na psiu tematiku na Solane. Polovica celkovej ponuky pripadá komunite Solany. Je podobný kryptomene Dogecoin a Shiba Inu a spustili ho 25. decembra 2022. Cieľom tímu je navrátiť likviditu decentralizovaným burzám (DEX). Táto plne komunitná minca sa má používať naprieč decentralizovanými aplikáciami (dApps) postavenými na Solane. Každý tak má možnosť účasti na ekosystéme.

Zisky nie sú zaručené

Memecoiny sú jednou z najrizikovejších oblastí na kryptomenovom trhu. Kritici sa zhodujú v tom, že tieto projekty nemajú žiadny prínos a investori chcú iba rýchlo zhrabnúť zisky a nezaujímajú sa o fungovanie siete. Čím sú kryptomeny viac volatilné, tým vyššie riziko hrozí aj pri korekcii.

Obchodovanie s memecoinami je ešte rizikovejšie ako obchodovanie s digitálnymi menami s najvyššou trhovou kapitalizáciou. Čím je kapitalizácia nižšia, tým je riziko manipulácie s trhom vyššie. Výnimkou nie je ani Bonk, ktorý síce narástol o neskutočné čísla, no minulé zisky nezaručujú tie budúce. A navyše, jeho trhová kapitalizácie je stále nízka.

Mohlo by ťa zaujímať: Tento sektor kryptomien raketovo stúpa po príleve 10 miliárd dolárov

txbtxb
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.