Trump vs. Harrisová a kryptomeny: Všetko, čo potrebujete vedieť

  • Prezidentské voľby v USA sú na dosah.
  • Donald Trump a Kamala Harrisová majú odlišné postoje ku kryptomenám.
  • Výsledok volieb môže výrazne ovplyvniť budúcnosť digitálnych aktív.
Sponzorované články Americké prezidentské voľby a kryptomeny
Americké prezidentské voľby a kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/OogImages/lev radin/Mehaniq
Okazio PCOkazio mobil

V Spojených štátoch amerických vrcholia azda najtesnejšie prezidentské voľby v histórii. Prevaha oboch kandidátov z doterajších prieskumov je v hodnote štatistickej chyby. Výsledok však môže definovať budúcnosť USA na dekády vopred. To isté platí aj o budúcnosti kryptomien.

Poďme sa preto pozrieť, čo môžeme očakávať od Donalda Trumpa a Kamaly Harrisovej v oblasti decentralizovaných financií v prípade ich zvolenia.

Viac o FreeDum Fighters

Aký majú názor na kryptomeny?

Jasnejšiu predstavu o tom, aký názor na kryptomeny majú obaja kandidáti, máme pri Donaldovi Trumpovi. Jednak je to tým, že jeho kampaň prebieha dlhšie než v prípade Harrisovej. No zároveň Trump priamo podporil digitálne meny viacerými konkrétnymi krokmi.

Príkladom je vystúpenie na najväčšej kryptomenovej konferencii Bitcoin 2024, vydanie vlastných NFT a tokenov či vlastníctvo rôznych kryptomien v hodnote 6,5 milióna dolárov. Trump tak úspešne vyvracia jeho predošlý názor na kryptotrh, keď ho považoval za špekulatívny.

Kamala Harris sa síce tiež vyjadrila v prospech digitálnych mien či umelej inteligencie, no jej podpora tejto oblasti v porovnaní s Trumpom nie je ani zďaleka taká výrazná. V porovnaní s predošlým kandidátom, Joe Bidenom, je postoj Harrisovej voči kryptomenám oveľa prívetivejší.

Názor na reguláciu kryptomien

Hoci sa niektorí z vývojárov kryptomien bránia ich regulácií, tento krok by podľa mnohých pomohol k zvýšeniu dôveryhodnosti digitálnych mien. Vo výsledku by po regulácii mohla hodnota kryptomien násobne rásť a z USA spraviť kryptomenovú superveľmoc.

Na túto tému sa opakovane vyjadril opäť len Trump. No jeho výroky napríklad ohľadom vyhodenia Garyho Genslera z čela Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) sú skôr populistickými rečami, keďže nahradenie predsedu SEC nie je vôbec jednoduché.

Trump zároveň prisľúbil, že regulácie budú tvoriť ľudia priamo z prostredia kryptomien, čo podľa jeho slov zaručí, že vytvoria skutočne funkčný rámec.

Kamala Harris sa síce k regulácii kryptomien ústne nevyjadrila, no fakt, že chce pristúpiť k úprave legislatívy možno vyčítať z jej predvolebných dokumentov. Zamerať by sa mala najmä na ochranu vlastníkov digitálnych aktív.

Budúce plány v kryptosfére

Konkrétne príklady špeciálne pre oblasť kryptomien, okrem regulačných rámcov, v budúcich plánoch Kamaly Harrisovej nenájdete. Sčasti sa však dá predpokladať, že jej úmysel zvýšiť dane pre osoby s majetkom nad 100 miliónov dolárov by mohol zasiahnuť niektorých držiteľov kryptomien.

Čo sa Trumpa týka, ten vyjadril viacero budúcich plánov, ktoré s kryptomenami má. Medzi ne patrí napríklad zaradenie skonfiškovaných kryptomien medzi strategické rezervy USA, vytvorenie špeciálnej kryptomenovej rady alebo podniknutie krokov k tomu, aby sa všetky budúce Bitcoiny vyťažili na území USA.

No do akej miery sú tieto vízie uskutočniteľné stále nie je jasné. Aj keď vieme, že Trump slovne podporil oblasť kryptomien viac než Harrisová, skutočná realizácia týchto krokov bude viac než náročná. Aj preto vznikajú satiristické kryptoprojekty, ktoré odľahčujú predvolebnú atmosféru a sľuby s ňou spojené.

FreeDum Fighters prichádza s unikátnym stakingom 

Jedným zo spomínaných humorných a satiristických projektov, ktorý priamo nadväzuje na blížiace sa voľby je FreeDum Fighters. Ide o čistokrvný PolitiFi token s rastúcou popularitou. Veď od začiatku predpredaja vyzbieral viac ako 410-tisíc dolárov.

Predpredaj je spustený

Predpredaj je spustený. Zdroj: freedumfighters.com

Ústrednými postavami FreeDum Fighters sú obaja prezidentskí kandidáti, no zobrazení v superhrdinskej verzii. Trumpa tak reprezentuje Magatron a Harrisovú zase Kamacop 9000. Účelom projektu je pobaviť členov komunity na sociálnych sieťach X a Telegram. Okrem dávky humoru má token DUM aj praktické využitie. Tým je airdrop a dynamický staking natívnych tokenov.

Práve na sociálnych sieťach prebiehajú počas predpredaja FreeDum Fighters týždenné komunitné debaty. Úlohou zúčastnených je, aby vytvorili čo najpresvedčivejšie argumenty v prospech ich zvoleného kandidáta. Tí, ktorých argumenty sa ukážu ako víťazné, získajú porciu voľných tokenov DUM.

Prospech a výnosy z vlastnenia tokenov DUM však budú mať aj tí, ktorí sa rozhodnú svoju zásobu coinov uzamknúť. Tvorcovia FreeDum Fighters aj v tomto smere prišli s jedinečnou ponukou. Stakovať môžete buď v tíme Magatron alebo Kamacop 9000. Ten kandidát, ktorý bude mať viac uzamknutých coinov ponúkne aj väčšie percentuálne odmeny.

Tokenomika projektu

Tokenomika projektu. Zdroj: freedumfighters.com

Prístup ku všetkým týmto rozšíreniam PolitiFi projektu FreeDum Fighters získate nákupom tokenu DUM počas predpredaja. Jeho priebeh tvorcovia rozdelili na štyri etapy, pričom v každej z nich sa bude cena tokenu zdvíhať. Dnes si môžete jeden DUM kúpiť za 0,000065 dolára výmenou za ETH, BNB, BASE, USDT, USDC alebo SOL.

Vlastníctvom DUM získate aj ďalšie komunitné výsady. Viac sa o nich dočítate vo whitepaperi projektu. Samotný nákup potom zrealizujete na oficiálnej webovej stránke.

Web Freedum Fighters

Článok vznikol v spolupráci s firmou Clickout.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové. Obzvlášť investovanie do predpredaja (ICO). Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne preverili každý projekt a investovali iba to, o či si môžete dovoliť prísť!

Kvakomat PC bannerSolaxy mobil banner