Bitcoin analýza grafu
Bitcoin analýza grafu, zdroj: shutterstock.com/Autor: rzoze19

Prvá päťka:

Litecoin v posledných dňoch zaznamenáva významný vzostup. Dnes dokonca na chvíľu prekročil hranicu 50$, čím pokoril trojročné maximum. Od nedele sa jeho hodnota zvýšila o 12%. Mena tak vyskočila o niekoľko priečok v rebríčku najhodnotnejších kryptomien zoradených podľa trhového limitu. Momentálne jej patrí štvrté miesto s celkovou hodnotou presahujúcou 2,35 miliardy dolárov. Prvú priečku, už tradične, drží Bitcoin po ktorom nasleduje Ethereum a Ripple. Päťku, uzatvára Ethereum Classic.


Krátke správy


Modernizácia Bitcoinu:

Čínske Bitcoin Roundtable fórum potvrdilo podporu projektu SegWit2X. Ten by mal poskytnúť minimalistický patch, ktorý napraví súčasné problémy s Bitcoinovou Blockchain sieťou. SegWit2X podporilo viac než 83% ťažobných spoločností. Aby sa projekt stal skutočnosťou, bolo potrebné, aby ho prijalo aspoň 80% siete. Zväčšenie veľkosti bloku z 1 na 2 MB umožní rýchlejšie a lacnejšie transakcie a znížiť sa má aj nápor na sieť. Medzi firmy, ktoré podporujú SegWit2X patria OKCoin, Huobi, BTCCPool, Bitmain, F2Pool, BTC.Top, ViaBTC, BiXin, BW, 1Hash, Canoe, BATPool a Bitkan.

Implementácia patchu s najväčšou pravdepodobnosťou nebude mať na cenu Bitcoinu veľký dopad. V minulosti podobná modernizácia dočasne znížila hodnotu tejto kryptomeny o 10%, efekt však nebol trvalý.


Iota stabilne na 40c:

Nováčik medzi kryptomenami, Iota, nedávno spôsobila veľký chaos, keď sa okamžite po uvedení na burzu usadila na šiestej priečke s cenou 66c a 2,776 miliardami mincí v obehu. Po úspešnom ICO však jej hodnota klesla na 40c. Tejto hodnoty sa drží už niekoľko dní a zatiaľ sa nezdá, že by sa to malo meniť. S Iotou sa momentálne veľmi neobchoduje, za posledných 24 hodín burzou pretiekla Iota s celkovou hodnotou 3,351 miliónov dolárov, čo je žalostne málo. Pár hodín po uvedení meny na trh to, mimochodom, bolo desaťkrát viac.


Antshares dominujú Bittrex:

Na serveri Bittrex sa už druhý deň vo veľkom obchoduje s kryptomenou Antshares. Jej objem dnes na Bittrexe trikrát prevýšil objem zobchodovaného Etheria a celosvetovou burzou pretiekli Antshares v hodnote takmer 160 miliónov dolárov.


Ripple na vzostupe:

Dobré časy zažíva aj Ripple. Jeho cena iba za dnešný deň stúpla o 16,44% a momentálne sa jedna minca predáva za 33c.


TOP 10

Bitcoin – hodnota Bitcoinu oproti doláru dnes stúpla o 5,93%. Momentálne sa predáva za 2732$ a čoskoro možno prekoná troj-tisícový rekord z minulého týždňa

Ethereum – zaznamenal mierny pokles o 3,63% na 357$

Ripple – oproti doláru vyskočil o 16,44% a pokračuje tak v rastúcom trende zo včera. Cena jednej mince je 33c

Litecoin – sa usadil na štvrtej priečke a na chvíľu dokonca prekonal 50$ hranicu. V súčasnosti sa na burzách vymieňa za 46$

Ethereum Classic – dnes po prudkom raste z konca minulého týždňa pokleslo o 6,6% na 21,6$

NEM – oproti včerajšku klesol o necelé percento na 0,193c

Dash – po postupnom zvýšení hodnoty z minulého týždňa klesol o 8,6% na 183,26$

IOTA – si už niekoľko dní drží hodnotu 40c

BitShares – sa postupne zotavujú po páde z minulého týždňa a dnes ich hodnota oproti doláru stúpla o 2% na 33,6c

Stratis – klesol o 6,31% na 7,21$


Trhoví šampióni

Podľa stránky coinmarketcap.com si dnes najviac polepšil MonaCoin, ktorý oproti doláru stúpol o 37,45%. V súčasnosti je v obehu 51 383 400 mincí s celkovou hodnotou presahujúcou 30 miliónov dolárov. Na druhom mieste je Iconomi s rastom 36,02% a prvú trojku uzatvára WorldCoin s viac než 20% rastom.

Naopak, najväčší prepad zaznamenalo Veritaseum, ktoré dnes kleslo o 28,31% na 125,17 dolárov za jednu mincu. Nepotešili sa ani majitelia kryptomeny FirstBlood, ktorej hodnota po prudkom raste spred dvoch dní klesla o 21,67% a Patienory s poklesom o 20,79%.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre