Toto sú 3 najvzácnejšie aktíva na svete. Vlastníte ich?

  • Tieto tri aktíva majú najvyššiu trhovú kapitalizáciu na svete.
  • Hodnota týchto aktív predstavuje viac ako 18 biliónov dolárov.
  • Každý investor by ich mal zaradiť do svojho portfólia.
Novinky Najhodnotnejšie aktíva na svete
Najhodnotnejšie aktíva na svete. Zdroj: shutterstock.com/RomanR/RHJPhtotos
BitmarketsFlockers mobil

3. Bitcoin

Bitcoin je v súčasnosti tretie najvzácnejšie aktívum na svete (no čoskoro zaberie zrejme druhú pozíciu). Momentálne dosahuje trhovú kapitalizáciu 1,31 bilióna dolárov na cene 66 400 dolárov. Nedávno Bitcoin dokonca prekonal hodnoty firiem, akými sú napríklad Meta Platforms alebo Berkshire Hathaway.

Aj keď je Bitcoin vysoko rizikový, nemal by chýbať v žiadnom investičnom portfóliu. Dôvod je jednoduchý: Ide o jediné aktívum, ktorého ponuka je dopredu určená a nikdy nebude vyššia ako 21 miliónov mincí. To znamená, že vlastniť Bitcoin je z roka na rok vzácnejšie. Navyše existuje mnoho foriem, ako zarábať na dynamike Bitcoinu.

Bitcoin

Bitcoin. Zdroj: TradingView

Bitcoin dokážete napríklad kupovať na burze. V takom prípade však nie ste jeho skutočným majiteľom. To isté platí aj pre spotové ETF, keď nakupujete akcie fondu, ktorý je skutočným majiteľom BTC. Na druhej strane, Bitcoin si môžete uložiť na externej softvérovej alebo hardvérovej peňaženke, kde skutočným majiteľom mincí ste práve vy.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
SpäťStrana 2/4Ďalej
txbtxb
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.