Toto je TOP 5 najviac poruchových áut v Európe. Číslo 5 vás prekvapí

  • Európska platforma pre online nákup jazdených vozidiel Carvago odhalila alarmujúce zistenia.
  • Situácia na trhu s ojazdenými vozidlami je znepokojujúca.
  • Pozrite sa, na ktoré konkrétne modely by ste si mali dávať pozor.
Novinky Toto je TOP 5 najviac poruchových áut v Európe
Toto je TOP 5 najviac poruchových áut v Európe. Zdroj: Shutterstock.com/Ushuaia studio, SaiArLawKa2
Okazio PCOkazio mobil

Autá majú slúžiť ich majiteľom, nie naopak. Stačí však urobiť jeden zlý výber a nič nemusí byť tak, ako by malo.

Európska platforma pre online nákup jazdených vozidiel Carvago odhalila alarmujúce zistenia týkajúce sa poruchových áut na európskom trhu. Len v samotnom Nemecku sa aktuálne predáva viac ako 100-tisíc problémových vozidiel, pričom mnohí kupujúci o závažných nedostatkoch svojho budúceho auta ani netušia.

„Situácia na trhu s ojazdenými vozidlami je znepokojujúca,” upozorňuje Marek Dvořák, vedúci medzinárodného výkupu Carvago.

Čo spôsobuje najväčšie problémy?

„Najväčším problémom sú najmä nízkoobjemové preplňované benzínové motory z rokov 2010 až 2015, kedy sa výrobcovia snažili za každú cenu splniť emisné normy, často na úkor spoľahlivosti,” hovorí odborník.

Medzi najproblematickejšie patria motory Ford 1.0 EcoBoost, kde dochádza k drobeniu rozvodového remeňa do oleja. Podobné problémy sa vyskytujú aj pri jednotkách 1.2 EB, ktoré poznáme z modelov Peugeot a Citroën pod označením PureTech či pri Opeli ako 1.2 Turbo.

Na prvom mieste v rebríčku problémových vozidiel sa umiestnil Ford Focus tretej generácie s motorom 1.0 EcoBoost vyrábaný do roku 2018. Hlavným problémom je náročné nastavenie ventilových vôlí a mechanické poškodenia spôsobené úlomkami z rozvodového remeňa v oleji.

Druhú priečku obsadila Mazda CX-5 Skyactiv-D (do roku 2018), ktorá trpí najmä vydrením vačiek a častými regeneráciami filtra pevných častíc. Na treťom mieste sa umiestnil Peugeot 308 s motorom 1.6 THP (do roku 2015), ktorého hlavnou slabinou je rýchle zanášanie karbónovými usadeninami.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Na ktoré autá by ste si mali dávať pozor?

Späť
Strana 1/2Ďalej
Flockers PCtxb
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.