Toto je 5 najväčších reštauračných reťazcov na svete

  • Toto je TOP 5 najväčších reštauračných firiem na svete.
  • V rebríčku sú iba verejne obchodované spoločnosti.
  • Akcie týchto firiem dlhodobo rastú.
Novinky TOP 5 reštauračných reťazcov
TOP 5 reštauračných reťazcov. Zdroj: shutterstock.com/KULLAPONG PARCHERAT/Javen
BITmarkets BITmarkets

Aj reštauračné reťazce dokážu dosiahnuť trhovú kapitalizáciu v hodnote niekoľkých desiatok miliárd dolárov. Zrejme nikoho neprekvapí, že všetky sa nachádzajú v Severnej Amerike: Z rebríčku TOP 5 najhodnotnejších firiem v oblasti reštaurácií pochádzajú štyri z USA a jedna z Kanady.

Hodnota týchto spoločností z dlhodobého hľadiska rastie. Rebríček sa skladá výhradne z reštauračných reťazcov – nepatria doň žiadne kaviarne, ako napríklad Starbucks. Taktiež sú tu iba verejne obchodované firmy, kam nepatrí napríklad Subway. Ak sa rozhodnete investovať do tohto odvetvia, zrejme vo vašom portfóliu nebudú chýbať práve akcie týchto firiem. V článku si ukážeme aj samotný vývoj akcií v čase.

Investovanie do akcií reštauračných reťazcov si vyžaduje dôkladnú analýzu odvetvia, trhových trendov a finančných prognóz. Reštauračné odvetvie môže byť náročné a úspech nie je vždy zaručený.

Top 5 reštauračných firiem

Top 5 reštauračných firiem. Zdroj: CompaniesMarketCap

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.
Späť
Strana 1/6Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: CompaniesMarketCapTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.