TOP 5 najväčšie smartfónové prepadáky: Nevyhli sa im ani najväčšie spoločnosti

  • Svet smartfónov je skutočne bohatý.
  • Mnohé modely prišli s nevídanými inováciami.
  • Toto je päť smartfónov, ktoré sa ale nepodarili.
Technológie Toto sú najväčšie prepadáky sveta smartfónov
Toto sú najväčšie prepadáky sveta smartfónov. Zdroj: shutterstock.com/BongkarnGraphic/ViDI Studio
Wallstreetpepe PC banerFreedum fighter mobil

So smartfónom to skúsil aj Amazon

Spoločnosť Amazon je dnes veľkým hráčom v technologickom svete, pretože prevádzkuje vlastný eshop a má aj vlastnú streamovaciu platformu Prime Video. V roku 2014 sa ale rozhodla, že to skúsi aj na trhu so smartfónmi a uviedla tak Amazon Fire Phone.

Ten prišiel s vychytávkou s názvom Dynamic Perspective. Išlo o akýsi 3D efekt na dotykovom displeji, o ktorý sa starali až štyri kamery vpredu. Tie snímali pohyb hlavy používateľa. Avšak, ani táto inovácia sa neuchytila tak, ako Amazon dúfal.

Kameňom úrazu mohlo byť aj to, že Amazon Fire Phone nemal v sebe Android, ale vlastný Fire OS. Toto nasadenie sa ukázalo ako veľký nedostatok pri aplikáciách, ktorých bolo oproti Androidu a iOS značne menej, čo potenciálnych majiteľov odrádzalo od kúpy.

Ani samotná kúpa nebola lacným špásom. V USA sa tento smartfón predával za sumu 649 dolárov, teda za veľmi podobnú, za akú sa predávali napríklad iPhony. Bolo tak logické, že kvôli nedostatkom Fire Phonu radšej používatelia siahli po smartfóne s logom nahryznutého jablka.

To všetko sa odzrkadlilo na slabých predajoch a negatívnych recenziách. Amazon okamžite znížil jeho cenu, ale ani to nepomohlo. Rok po uvedení na trh bol Fire Phone definitívne stiahnutý z predaja. Technologický gigant dokonca priznal, že išlo o veľký komerčný neúspech, ktorý ho stál približne 170 miliónov dolárov. Amazon sa tak definitívne stiahol z tohto trhu a svoju pozornosť obrátil na iné segmenty.

Zaujímate sa o to, ako odísť do dôchodku so štedrým pasívnym príjmom? Pozrite si naše video.

SpäťStrana 5/5
Ďalej
txbKvakomat mobil
Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.