TOP 5 najväčšie smartfónové prepadáky: Nevyhli sa im ani najväčšie spoločnosti

  • Svet smartfónov je skutočne bohatý.
  • Mnohé modely prišli s nevídanými inováciami.
  • Toto je päť smartfónov, ktoré sa ale nepodarili.
Technológie Toto sú najväčšie prepadáky sveta smartfónov
Toto sú najväčšie prepadáky sveta smartfónov. Zdroj: shutterstock.com/BongkarnGraphic/ViDI Studio
Kvakomat PC bannerOkazio mobil

Smartfóny dnes má snáď každý, pričom si bez nich nevieme už ani predstaviť naše každodenné fungovanie. Ich cesta nebola vždy vystlaná zlatom, občas nastali aj nečakané situácie, vďaka ktorým si celý svet daný smartfón zapamätal – nie však v dobrom.

Inovácie majú vždy svoju cenu. Cesta za úspechom je často sprevádzaná aj chybami. Tým sa nevyhli ani najväčší hráči na trhu ako napríklad Apple a Samsung, ale aj mnoho ďalších.

Stalo sa totiž, že predstavili zariadenie, o ktorom si mysleli, že bude mať jednoznačný úspech, no realita bola omnoho viac krutá. Toto je 5 najväčších failov zo sveta smartfónov.

Séria iPhone 6 a aféra Bendgate

Prišiel rok 2014 a Apple na jeseň predstavil novú sériu iPhonov 6, ktorá sa skladala z modelov iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Bola to skutočná revolúcia, pretože americký gigant vtedy prvýkrát výrazne zväčšil displeje a zároveň hrany zariadení už neboli ploché, ale oválne, čo prispievalo k lepšej ergonómii držania v ruke.

Smartfóny sa výrazne zoštíhlili, v páse mali len 6,9 mm, pričom zadná strana aj hrany boli z hliníka. Zrejme kombinácia mäkšej zliatiny hliníka a tenších rozmerov spôsobila to, že sa iPhony začali ohýbať, napríklad keď boli v zadnom vrecku a majiteľ na nich sedel. Táto aféra ihneď dostala názov Bendgate.

Najskôr sa Apple tváril, že sa to týka len niekoľkých používateľov, no potom priznal celý rozsah tejto konštrukčnej chyby. Z kauzy Bendgate sa ale poučil, nasledujúca séria iPhone 6s dostala silnejšiu zliatinu hliníka a nič podobné sa už nezopakovalo.

Späť
Strana 1/5Ďalej
Okazio PCtxb
Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.