- Smartfóny sú fenoménom dnešnej doby.
- Niektoré kúsky sa ale nevyhli kontroverzii.
- Toto je päť z nich.
OnePlus 11
Plynulo sme sa tak presunuli k spomínanej spoločnosti OnePlus. Ta už pomerne dlho produkuje vlajkové lode, ktoré sú o niečo lacnejšie ako špičková konkurencia, no niektoré menej podstatné prvky vynechávajú, ako napríklad certifikovanú odolnosť proti vode a prachu.
To bol prípad aj modelu OnePlus 11. Na prvý pohľad išlo o skutočne výborne vybavený smartfón so špičkovým displejom a najvýkonnejším procesorom pre Android. Z nepochopiteľného dôvodu ale výrobca vynechal ikonický prvok, ktorým boli smartfóny OnePlus typické.
Išlo o fyzický posuvník zvukových režimov, ktorý bol bežne umiestnený na boku zariadenia. Používateľ tak nemusel ísť do nastavení, ale len jednoducho posunul posuvné tlačidlo do jednej z troch polôh, ktoré reprezentovali hlasný režim, tichý režim a vibrácie. Praktické a užitočné riešenie.
Taktiež sa mnohým používateľom nepáčilo nasadenie novej verzie grafickej nadstavby OxygenOS. Tá dovtedy stavala na čistom Androide, kde len pridávala užitočné funkcie. Nová verzia sa viac podobala na ColorOS od materskej spoločnosti OPPO.
Nasledujúci model OnePlus 12 už do svojej výbavy zaradil posuvník zvukových režimov, aspoň nižšiu certifikáciu IP65 a hlavne cievku pre bezdrôtové nabíjanie, čím k sebe opäť prilákal skalných fanúšikov značky.