TOP 3 pasívne príjmy na tradičných trhoch

  • Niektoré formy pasívneho príjmu sú dostupné pre každého už od malého kapitálu.
  • Ukážeme vám 3 jeho rôzne formy.
  • Pasívny príjem je forma inkasovania zisku bez aktívnej práce.
Novinky Top 3 pasívne príjmy
Top 3 pasívne príjmy. Zdroj: shutterstock.com/Andrey_Popov
BitmarketsBitmarkets

3. ETF

ETF je investovanie na dlhú trať, no prináša vďaka zloženému úročeniu vysoký pasívny príjem. Nech už si zvolíte akékoľvek ETF, účel je rovnaký – dlhodobý výnos. Väčšina investorov si nastaví trvalý príkaz napríklad jedenkrát do mesiaca a posiela pravidelne istú sumu do ETF fondov.

Zložený úrok sa vzťahuje nielen na počiatočnú istinu, ale aj na doposiaľ naakumulované úroky z predošlých období, takže sa vám zhodnocujú aj predošlé úroky. Práve z tohto dôvodu je dĺžka investovania kľúčová. Čím dlhšie investujete, tým viac sa vám zúročuje investovaná čiastka.

Obrázok nižšie ukazuje príklad, v ktorom by ste mesačne investovali 100 eur po dobu 40 rokov a pri ročnom výnose 8,5 %. Vaša investícia by dosahovala 370 951 eur pri vklade 48 000 eur.

Príklad na zložené úročenie

Príklad na zložené úročenie. Zdroj: Finančný kompas

Čo je ETF?

ETF (exchange-traded fund) je investičný fond obchodovaný na burze. Ide o kôš cenných papierov, s ktorými sa obchoduje na burze rovnako ako s akciami. ETF môžu obsahovať všetky typy investícií, vrátane akcií, komodít alebo dlhopisov. Poskytujú nízke náklady a menej provízií pre maklérov v porovnaní s nákupom konkrétnych akcií.

Ak sa viac zaujímate o investovanie, odporúčame vám pozrieť sa aj na nasledujúce video:

SpäťStrana 4/4
Ďalej
Okazio PCBest Wallet mobil
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.