Kryptomeny sa znovu spamätávajú z poklesu a začínajú rásť. Niektoré mince dokonca nie sú ďaleko od historického maxima. Je to hlavne vďaka dôležitým fundamentom a technológiám. Možno by ste niekedy ani neverili, ako sa aj počas tohto nie príliš priaznivého obdobia poklesov dajú nájsť kvalitné kryptomeny, ktoré rastú a oplatí sa do nich investovať. V tomto článku si niektoré z nich ukážeme.
Binance coin
Binance coin má obrovský potenciál v dlhodobom horizonte. Od prvého zalistovania na burze cena vzrástla približne 500-násobne, čím sa radí k podobným velikánom ako Ethereum alebo Bitcoin. Zároveň burza Binance je v súčasnosti jediný projekt, ktorý výrazne prerazil do mainstreamu. Burza sa pýši vo väčšine štátov až 60-percentnou dominanciou všetkých obchodných objemov, ktoré sa vygenerujú na kryptomenovom trhu. Dokonca minulý mesiac spoločnosť kúpila časť z portálu amerického Forbes. V minulosti investovali napríklad aj do webu coinmarketcap či trust wallet. Firma minulý rok dosiahla ročný zisk takmer 20 miliárd dolárov, čím sa radí k najväčším svetovým firmám. Dokonca zakladateľ „CZ” je aktuálne tesne za top 10 najbohatšími ľuďmi sveta. A práve tam, kde sú zisky, technológia a potenciál rastu, tam chcú byť aj investori. Zatiaľ je Binance coin na 3. mieste a nachádza sa po korekcii. A práve to môže byť príležitosť pre investorov.
Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.
Metaverzové kryptomeny
Veľký potenciál majú určite aj metaverzové projekty, ktoré zaznamenali v roku 2021 raketový rast a v podobnom tempe pokračujú aj v tomto roku. Lákavé pre investorov môže byť zistenie, že aktuálne stále nie je v rebríčku top 20 žiadny metaverzový projekt. To je dôkazom, že táto technológia sa ešte vyvíja a cesta k rastu je stále otvorená. Zaujímavý projekt môže byť MANA, ktorý rieši virtuálnu realitu a tvorbu Dapps. Vo virtuálnom svete si ľudia môžu kupovať pozemky, hrať rôzne hry a napríklad si aj zarobiť peniaze. Druhý, veľmi podobný a zaujímavý altcoin, ktorý rieši prevažne online hry vo virtuálnej realite, je Sandbox. Ten sa aktuálne nachádza približne 50 % pod ATH a určite má potenciál sa vrátiť späť na historické maximum.
Istota je dôležitá
A na záver tu opäť máme kryptomeny, ktoré sú skôr pre konzervatívnych investorov. Nesmieme zabudnúť na stabilné kryptomeny ako Bitcoin, Ethereum a napríklad aj Cardano či Polkadot. Základom investovania je v prvom rade mať portfólio zložené zo stabilných a overených kryptomien, ktoré síce nie sú zárukou okamžitého zbohatnutia, ale pomer rizika a výkonu je tu veľmi dobre vyvážený. 99 % z kryptomien z dlhodobého hľadiska nerastie rýchlejšie ako Bitcoin či Ethereum. Prevažne sa neskôr z mincí stáva mŕtve pohrebisko zabudnutých altcoinov. Nezabúdajte, že každý si musí robiť vlastný rozbor a vyberať kryptomeny rozumne do svojho portfólia.
Prečítaj si aj: 3 dôvody, vďaka ktorým sa cena Etherea môže vrátiť na historické maximum