Kedykoľvek sa Bitcoinu (BTC) nepodarí prelomiť dôležité úrovne odporu, obchodníci pridávajú objemy k svojim altcoinovým pozíciám. Logika je taká, že pokiaľ BTC výrazne neklesne, tieto pohyby historicky poskytujú slušné odmeny pre tých, ktorí presúvajú svoje portfóliá smerom k vyššiemu riziku.
Za posledných sedem dní celkový výkon trhovej kapitalizácie trhu s kryptomenami vykázal nárast na 1,94 bilióna dolárov. Toto číslo je zhruba v súlade s výkonnosťou top kryptomien a len pre porovnanie, február ukončil kapitalizáciu na hodnote 1,71 bilióna dolárov.
Prémia Tetheru odráža nízky maloobchodný dopyt nielen po BTC
Prémia OKX Tether (USDT) je dobrým meradlom dopytu maloobchodných obchodníkov s kryptomenami v Číne. Meria rozdiel medzi peer-to-peer obchodmi v Číne a oficiálnou menou doláru v USA.
Nadmerný nákupný dopyt má tendenciu tlačiť indikátor nad reálnu hodnotu na úrovni 100 %. Počas medvedích trhov je trhová ponuka Tetheru vysoká, čo spôsobuje zľavu 4 % a viac.
V súčasnosti je prémia Tetheru na úrovni 100,3 %, čo je neutrálne. Napriek tomu došlo v roku 2022 ku konzistentnému zlepšeniu. Tieto údaje signalizujú, že maloobchodný dopyt sa zvyšuje. Je to pozitívne vzhľadom na to, že celková kapitalizácia kryptomien medzi 1. januárom a 28. februárom klesla o 19 %. Indikátor však napriek nedávnemu rastu Bitcoinu nie je prehriaty a signalizuje priestor na rast.
Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.
Prečítaj si tiež – Bitcoin uzavrel február v zelených číslach – čaká nás prelomový marec
Futures trhy potvrdzujú nedostatok „eufórie”
Perpetuálne zmluvy, známe aj ako inverzné swapy, majú vloženú sadzbu, ktorá sa zvyčajne účtuje každých osem hodín. Burzy používajú tento poplatok, aby sa vyhli nerovnováhe kurzového rizika.
Pozitívna miera financovania naznačuje, že kupujúci požadujú väčší pákový efekt. Opačná situácia však nastáva, keď predajcovia vyžadujú dodatočný pákový efekt, čo spôsobí, že miera financovania bude záporná.
Ako je uvedené vyššie, akumulovaná 7-dňová miera financovania je vo väčšine prípadov mierne záporná. Tento údaj naznačuje mierne vyšší dopyt zo strany shortov. Rozdiel však nie je významný. Napríklad záporná týždenná sadzba Luny 0,65 % sa rovná 2,8 % za mesiac, čo nie je pre obchodníkov s futures príliš znepokojujúce.
Ak by existovala relevantná ochota riskovať zo strany shortov, miera by bola nad 1 % za týždeň alebo ekvivalentná 4,6 % za mesiac.
Perpetuálne futures sú preferované deriváty maloobchodníkov, pretože ich cena má tendenciu dokonalo sledovať bežné spotové trhy. Preto aj napriek negatívnemu 19-perctentnému výkonu kryptomien v roku 2022 by sa neutrálna prémia Tetheru a miera financovania mali interpretovať ako pozitívne.
Mohlo by ťa zaujímať – 3 dôvody, prečo cena Bitcoinu počas vojny na Ukrajine rastie