Tieto dáta naznačujú, že stabilný cenový rast BTC môže pokračovať niekoľko desaťročí

BitmarketsBitmarkets

Bitcoin počas tohto týždňa zaznamenal šialený rast. Približne zo 7 000 USD vystrelil až na 9 000 USD. Bude tento bullish trend aj naďalej pokračovať? A dostane sa čoskoro napríklad aj na 200 000 USD?

V dnešnom článku sa pozrieme hneď na niekoľko silných fundamentov a indikátorových signálov, ktoré naznačujú dlhodobý rast BTC. Prvým z nich je množstvo aktívnych peňaženiek.

Nárast peňaženiek s viac ako jedným satoshi

Množstvo aktívnych BTC peňaženiek každý rok rastie exponenciálnym tempom. Zatiaľ čo v roku 2010 ich bolo len niekoľko stoviek, teraz je už takmer 30 miliónov. Len za posledný rok zaznamenala sieť takmer 50 % nárast.

Bitcoin: adresy s nenulovým zostatkom (zdroj: Glassnode)

Samozrejme treba podotknúť, že BTC peňaženka sa nedá na prvý pohľad identifikovať komu patrí. Preto nevieme, či niekto napríklad v roku 2010 mal len jednu a teraz ich vlastní napríklad 1 000. Na druhej strane je zjavné, že od roku 2015 sa toho veľa zmenilo. Nepochybne, nielenže pribudlo množstvo nových aktívnych BTC wallet, aj krypto burzy hlásia vysoký nárast nových používateľov. Tento údaj presne zapadá ako roka k ruke k údajom o náraste aktívnych BTC wallet.

Možno ťa bude zaujímať: BitMEX uzatvára svoju platformu pre japonských používateľov – Prečo??

Otvorenie nových búrz

Počas posledného veľkého bullish cyklu bol akútnych nedostatok búrz, kde sa dalo kúpiť väčšie množstvo mincí. Okrem zmenární Bittrex a Bitfinex prakticky neexistovali ďalšie veľké burzy. Až počas rokov 2017, 2018 a 2019 vznikli nové, niekoľkonásobne väčšie burzy ako napríklad Huobi, Binance a Bakkt. Vďaka týmto burzám si môžu už aj inštitucionálni investori bez väčších obmedzení v pomerne vysokej likvidite skupovať BTC ako len chcú a kedy len chcú.

Stabilita a regulácie

Regulácie a zásah štátu do kryptomien síce na prvý pohľad neznie veľmi pozitívne, keďže BTC má byť podľa pôvodného konceptu decentralizovaný. Nemali by do neho vôbec zasahovať veľké štáty, ktoré sa aj tak každé aktívum snažia čo najviac centralizovať na jeden mesiac. Na druhej strane treba podotknúť, že veľa členov krypto komonity odišlo kvôli veľkému množstvu scam projektov, kde stratili svoje peniaze. Kryptomeny tak z veľkej časti získali divnú pachuť. Tak ako sa nemá kradnúť v reálnom svete, rovnako by sa nemalo ani v tom digitálnom. Preto je dosť na mieste nastaviť regulácie tak, aby nováčikovia boli čo najviac smerovaní na kvalitné a legit burzy typu Binance, Coinbase a Huobi. Veľa štátov vrátane Venezuely, Číny a Ruska sa svojou politikou úspešne snaží eliminovať nelegálne projekty. Dobrý príklad je aj zásah SEC voči niekoľkých burzám, ako napríklad Bitmex, kde je zjavné, že niečo tam nie je úplne v poriadku. Burza počas obchodovania predsa nemôže aktívne vypadávať a hlásiť chyby.

txbtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Veľká banka čelí škandálu. Za hodinu zmizlo klientovi 200-tisíc eur

2

Ktorý operátor je na Slovensku najlacnejší? Odpoveď vás prekvapí

3

Najspoľahlivejšie značky áut: Experti prezradili, ktoré motory vydržia aj pol milióna kilometrov

4

Veľký hráč slovenského biznisu s drevom krachuje. Firma je už v konkurze

5

V Rusku sa začala predávať Škoda Octavia. Jej cena vás šokuje

PR články

Sprievodca obchodníka: Najvýznamnejšie indikátory sentimentu pre správne rozhodnutia

Henrieta Balázsová  | 22. októbra 2024

Článok vznikol v spolupráci s XTB. Obchodovanie na finančných trhoch nie je len o číslach a dátach, ale aj o pochopení nálady trhu, ktorá často rozhoduje o úspechu či neúspechu.

Ako sa správne rozhodovať pri obchodovaní.

Turbulentné časy na finančných trhoch: Kam smerujú S&P 500, ropa a Bitcoin?

Henrieta Balázsová  | 19. októbra 2024

Článok vznikol v spolupráci s XTB. Finančné trhy v posledných týždňoch zažívajú poriadnu jazdu.

Turbulentné časy na finančných trhoch

Trump vs. Harrisová: Komu dajú majitelia kryptomien radšej svoj hlas?

Henrieta Balázsová  | 16. októbra 2024

Prvýkrát v histórii sa postoj ku kryptomenám stáva dôležitým faktorom v nadchádzajúcich prezidentských voľbách v Spojených štátoch.

Trump vs. Harrisová