bitcoin fork

V minulom roku došlo k 19 forkom Bitcoinu, ale v priebehu tohoto roka by ich mohlo byť až 50 – aspoň podľa Lexa Sokolina, globálneho riaditeľa stratégie fintech v Autonomous Research.

A možno, že to nakoniec bude aj viac, pretože Forkgen, čo je stránka, umožňujúca komukoľvek so základnými programovacími schopnosťami spustiť klon, je už v prevádzke.

Forky ako alternatíva ICO

George Kimionis, generálny riaditeľ Coinomi, predpovedá, že štiepenie čoskoro predbehne aj obľúbenú alternatívu, ICO (Initial Coin Offering). Tento trh sa ale veľmi zahustil potom, čo v minulom roku vzrástol na 3,7 miliardy dolárov a menšie ponuky sa stretávali s problémami získať investorov.

Forky mohou také pomoci startupům získat finanční prostředky v zemích, jako je Čína, kde byly zakázány ICO, uvedla Susan Eustis, generální ředitelka společnosti WinterGreen Research.

“Forky pomôžu startupom získať finančné prostriedky v krajinách,
ako je Čína, kde boli ICO zakázané.”

Uviedla Susan Eustis, generálna riaditeľka spoločnosti WinterGreen Research.

Forky pre malých ťažiarov

Veľa z nových forkov sa snaží prilákať ťažiarov, ktorí boli odsunutí s nástupom priemyslových serverových fariem. Niektoré forky umožňujú ťažbu pomocou GPU, čo znamená, že ktokoľvek s grafickou kartou, sa môže pripojiť.

Dokonca aj niektoré z prvotných forkov Bitcoinu sa môžu časom rozštiepiť. Napríklad Bitcoin Cash a jeho derivát, Bitcoin Candy.

Viac menej podpora od ťažiarov nemusí pre udržanie ceny stačiť. SegWit2x [B2X], fork z konca decembra, pritiahol viac než 10.000 ťažiarov, ale v súčasnosti stratil už viac než 90 percent svojej hodnoty.

Medzi najznámejšie funkčné forky patrí napríklad Bitcoin Cash či Bitcoin Gold, ale existujú tiež obskúrnejšie forky, ako napríklad Bitcoin Pizza, Bitcoin Candy, UnitedBitcoin, Bitcoin God a veľa ďalších.

Nenechajte si ujsť ďalšie správy a prihláste sa k odberu notifikácií kliknutím na zvonček vľavo dole. Tiež nás môžete sledovať na našej facebookovej stránke.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance