Temu bez hanby okráda Slovákov. Platforma používa špinavý trik

  • Temu, superlacné trhovisko, kraľuje online predaju.
  • Platforma však vykráda fotky značkových produktov a predáva ich lacné atrapy.
  • Slováci sú znechutení nekalými praktikami čínskeho giganta.
Novinky Temu kradne slovenským podnikateľom fotky originálnych produktov
Temu kradne slovenským podnikateľom fotky originálnych produktov. Zdroj: shutterstock.com/El editorial/Ekateryna Zubal
BitmarketsBitmarkets

Temu, čínsky gigant známy extrémne nízkymi cenami, čelí vážnym obvineniam od slovenských podnikateľov. Internetové trhovisko bez povolenia používa ich autorské fotografie a predáva lacné kópie ich originálnych produktov. Malé slovenské značky sa proti týmto praktikám len ťažko bránia.

Temu kradne fotografie a kopíruje originálny dizajn

Dana Vrabcová, zakladateľka značky Vtáčatko, odhalila nelegálne praktiky spoločnosti Temu náhodou cez reklamu Google. „Vykradli nás. Presne tak sa cítime,” hovorí podnikateľka vo svojom príspevku na Instagrame.

Na trhovisku Temu našla svoje vlastné fotografie s orezanými tvárami, ktoré platforma použila na predaj lacnej polyesterovej napodobeniny jej kvalitnej menčestrovej košele.

Temu predáva košeľu s unikátnym dizajnom za výrazne nižšiu cenu a neváha použiť fotografiu samotnej autorky produktu.

Vtáčatko košeľa na Temu

Vtáčatko košeľa na Temu. Zdroj: instagram.com/vtacatko

Vykradnutie biznisu nie je ojedinelé

Podobnú skúsenosť má aj Michaela Ďurišová zo značky Magaela, o ktorej sme vás už pred časom informovali. Magaela vyrába doplnky z kvetov na mieru podľa požiadaviek zákazníkov. Na trhu pôsobí už desať rokov a jej tvorba za ten čas zaznamenala úspech.

Kvetinové čelenky značky Magaela boli súčasťou prehliadky Lýdie Eckhardt, spoločnosť spolupracovala aj s Vineou či dm-drogerie markt a má množstvo spokojných klientov.

„Nikto nás nekontaktoval, nikto si nepýtal povolenie na uverejnenie fotografie. Urobili to bez nášho vedomia a súhlasu,” vysvetľuje podnikateľka, ktorej svadobné doplnky Temu kopíruje a predáva za zlomok pôvodnej ceny.

Drastické cenové rozdiely medzi originálmi a čínskymi napodobeninami

Cenový rozdiel medzi originálmi a kópiami je markantný:

Kvalitná bavlnená košeľa Vtáčatko stojí v origináli 100 eur. Naproti tomu sa lacná kópia na Temu predáva za 15 až 20 eur.

Svadobný pletenec značky Magaela stojí 78 eur. Falošnú napodobeninu na Temu kúpite za približne 7 eur, čo predstavuje len desatinu pôvodnej ceny.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 69 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
Okazio PCWallstreetpepe ICO mobil baner
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.