Telegram podporí kryptomeny. Ponúka peer-to-peer transakcie

  • Kryptomeny budú súčasťou interakcií na platforme Telegram.
  • Zjednoduší to adopciu kryptomien.
  • Je možné, že toto je zlomový moment.
Novinky Kryptomeny budú súčasťou Telegramu
Kryptomeny budú súčasťou Telegramu. Zdroj: shutterstock.com/Parilov
BitmarketsBitmarkets

Kryptomeny napredujú. Spojenie komunikačnej platformy a možností platieb je už pomerne starou myšlienkou. Ak sa vrátime do roku 2017 až 2018, Facebook sa zaoberal myšlienkou na vytvorenie svojej meny – Libry, zvanej aj Diem. Do istej miery sa týmto smerom uberá v súčasnosti aj X pod vedením Elona Muska.

Možno ich však predbehne menej rozšírená komunikačná platforma, ale svetovo známa a teda globálna. Je ňou Telegram. Jej vedúci predstavitelia v súčasnosti uvažujú nad implementáciou možností práce s kryptomenami, ktoré by zahŕňali aj peer-to-peer transakcie.

Telegram inovuje

Telegram využíva svoju rozsiahlu základňu 900 miliónov užívateľov na revolúciu v interakciách medzi ľuďmi prostredníctvom integrácie inovatívnych mini-aplikácií. Tie sú založené na využívaní technológie blockchainu TON (The Open Network). Aplikácie sú tak plynule integrované, že užívatelia môžu využívať funkcie kryptomeny, najmä Tether (USDT), bez typickej zložitosti spojenej s digitálnymi menami. Na tieto úvahy reaguje viacero známych kryptomenových účtov pozitívne.

Práve to môže byť pre oblasť kryptomien novým tromfom. Podľa Justina Hyuna, riaditeľa pre investície nadácie TON, predstavuje zavedenie Tetheru na blockchain TON kľúčový vývoj vo zvyšovaní interakcie užívateľov. Zároveň umožní rozšírenie ekonomických aktivít na Telegrame. Táto integrácia uľahčuje širokú škálu aktivít vrátane elektronického obchodu. Integrované sú takisto záujmy gamerov v podobe možností pre hranie hier.

To všetko v rámci ekosystému Telegramu, čím sa zjednodušuje užívateľské prostredie a eliminuje potreba externých aplikácií. Tento pokrok je obzvlášť významný, pretože zjednodušuje vstupné bariéry pre nových užívateľov kryptomien, umožňujúc im intuitívne interagovať s digitálnymi tokenmi. Z pohľadu adopcie vo vyzerá ako prirodzená cesta pre jej rozšírenie.

Telegram

Telegram sa chce zapojiť do súťaže o využitie kryptomien v budúcnosti. Má ísť o platby medzi užívateľmi, a to aj na úrovni peer-to-peer. Využije na to rozsiahlu základňu 900 miliónov užívateľov. 

Binance
97 %

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Kryptomeny a ich adopcia

Napríklad nasadenie mini-aplikácií na Telegrame, ako sú hry, ktoré zahŕňajú sociálne virálne mechaniky, teraz môže prebiehať bez nutnosti sťahovania samostatných aplikácií. Hyun uviedol ako príklad hru Catizen, ktorá po migrácii na TON z iného blockchainu zaznamenala dramatický nárast počtu užívateľov, a to konkrétne z pôvodných 600 000 na dva milióny za len dva mesiace. 

Globálny dosah TON spolu s prirodzeným využívaním USDT odstraňuje potrebu miestnych platobných brán. Tether tiež umožňuje Telegramu obchádzať platobné obmedzenia stanovené spoločnosťami Google a Apple. Toto všetko sa vracia k pôvodnej vízii TON, ktorá bola v roku 2020 narušená neschopnosťou siete uskutočniť prvotnú ponuku mincí kvôli opozícii Komisie pre cenné papiere a burzu USA, ako uviedol Hyun.

https://www.youtube.com/watch?v=t8aUwnuNDaI&t=14s

Nadácia TON bola vytvorená v roku 2021 vývojármi s otvoreným zdrojovým kódom, ktorí prevzali projekt. Význam tohto projektu sa preukáže až s odstupom času. Už teraz však môžeme hodnotiť to, že má obrovský potenciál do budúcnosti. Všetko záleží od schopnosti siete a jej možností práce s kryptomenami. Takéto úvahy totiž v súčasnosti už nemôžeme nazvať s určitosťou jedinečné.

Mohlo by vás zaujať: Halving Bitcoinu: Toto sú jeho 3 najviac očakávané dopady

txbtxb
Autor:
Marek Rodák
Marek Rodák

Vyštudoval filozofiu a históriu. Počas svojho profesionálneho života skúsil viacero pozícií, od marketingu, cez učiteľa, asistenta až po zastupujúceho riaditeľa školy. Vo voľnom čase sa venuje kryptomenám. Píše od roku 2011.