Táto udalosť v Číne môže spôsobiť prepad Bitcoinu! Tvrdí analytik

0

Ani včerajší boost ceny, ktorý zabezpečila mánia okolo WallStreetbets, Dogecoinu a Elona Muska, Bitcoin nedostal von z korekcie. Tá dnes pokračuje a cena najväčšej kryptomeny už padla späť pod 35 000 $. Ostatne, nič iné sme ani nečakali. Už včera sme avizovali, že efekt Elona Muska bude iba krátkodobý.

Ak ste to nepostrehli, tak Elon včera zmenil popis svojho profilu na Twitteri na #bitcoin. Spôsobil tak rast jeho ceny o cca 6000 $. Viac sa dočítate v našom článku.

BTC/USD 24 hodín po pumpe
BTC/USD 24 hodín po pumpe

Nového historického maxima sa v januári pravdepodobne nedočkáme. Nie je to nič prekvapivé, podobne to vidíte aj vy, naši čitatelia. Jasne ste do dali najavo tisíckami hlasov v anketách.

Predajný tlak od ťažiarov bude pokračovať až do čínskeho nového roka

Riaditeľ výskumu spoločnosti Stack Funds a analytik Lennard Neo si myslí, že výpredaje budú pokračovať až do čínskeho nového roku. Ťažiari budú podľa neho až dovtedy predávať. Čínsky nový rok mimochodom tentokrát vychádya na 12. február 2021. Skončí sa tak rok krysy a začne rok byvola.

Dáta spoločnosti CryptoQuant ukazujú, že predajný tlak minerov je teraz skutočne obrovský. Naposledy sme také výpredaje videli v roku 2019, keď Bitcoin na chvíľu dosiahol cenu 14 000 $.

Zdroj: CryptoQuant
Zdroj: CryptoQuant

“Mineri pred sviatkami predávajú stále viac Bitcoinov. To naznačuje, že minimálnu cenu, za ktorú sú ochotní Bitcoin držať, sme ešte nenašli. Očakávame, že vysoká volatilita bude na trhu pretrvávať aj v nasledujúcich týždňoch.”

– povedal Neo

Myslíte si, že po novom čínskom roku Bitcoin zamieri na historické maximum?

View Results

Loading ... Loading ...

Ako to teraz s Bitcoiinom vyzerá z hľadiska technickej analýzy? Prečítajte si pohľad nášho ekonóma Jaroslava:

ANALÝZA – Bitcoin výrazne posilnil, ale nebolo to prirodzené

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.