Takto sa Solane darilo tento rok. Ako sa bude cena SOL vyvíjať v roku 2025?

  • SOL token vzrástol o 135 % na hodnotu 235 dolárov.
  • Inštitúcie investovali 173 miliónov do kryptomenových projektov v Q3.
  • Solaxy prináša prvé Layer 2 riešenie na Solana blockchain.
PR články Očakávania od kryptomeny Solana
Očakávania od kryptomeny Solana. Zdroj: shutterstock.com
BitmarketsBitmarkets

Solana tento rok patrila medzi jednu z najvýkonnejších kryptomien. Cena tokenu SOL, ktorá sa začiatkom roka obchodovala na hodnote 100 dolárov, sa začiatkom decembra vyšplhala na úroveň až 235 dolárov. Tento úctyhodný nárast predstavuje až 135 % zhodnotenie

Za minulý mesiac narástla Solana o 19 % a to aj vďaka vlne pozitívneho sentimentu naprieč širším trhom. Preto aj napriek súčasnej konsolidácií analytici predpovedajú potenciálny nárast hodnoty SOL na úroveň 420 dolárov.

Tento fakt podporuje najmä rastúca adopcia projektov na sieti Solana, rastúci trend Bitcoinu a pretrvávajúci vysoký záujem o token zo strany inštitúcií.

Solana však stále čelí regulačným výzvam, ktoré môžu predstavovať prekážku v ďalšom cenovom vývoji. Konečné stanovisko o zavedení ETF na Solane tak bude pre túto kryptomenu kľúčovou udalosťou.

Prvé Layer 2 riešenie na blockchaine Solana

Regulačné prekážky pre ETF na Solane

Napriek úctyhodnému cenovému vývoju čelí Solana dôležitým regulačným výzvam. Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) totiž nedávno zamietla žiadosti o schválenie ETF na Solane podané významnými inštitúciami VanEck, 21Shares a Canary Capital.

Toto rozhodnutie však neodrádza veľké inštitúcie v jej ďalšej adopcií SOL. Rastúci záujem podporuje aj nedávna žiadosť spoločnosti Grayscale, ktorá plánuje premeniť svoj Solana Trust na spotové ETF.

Priateľský postoj voči kryptomenovému prostrediu nasledujúceho predsedu SEC Paula Atkinsa zároveň vyvoláva optimistické očakávania spojené so situáciou širšej adopcie nielen Solany. Mnohí analytici tak očakávajú, že zmena vedenia v januári 2025 otvorí cestu k schváleniu SOL ETF.

Dôvera inštitúcií naďalej rastie 

Tretí kvartál v roku 2024 pokoril významný míľnik hodnoty investovaného kapitálu do decentralizovaných aplikácií (dApps). Inštitúcie investovali až 173 miliónov dolárov do 29 rôznych kryptomenových projektov. Spoločnosť Messari v svojej správe uvádza, že táto hodnota predstavuje až 54 % nárast oproti predošlému kvartálu.

Rastúcu dôveru podporujú aj aktivity kľúčových inštitúcií Franklin Templeton, ktorá spúšťa podielový fond na sieti Solana a Société Générale’s SG-Forge s plánom spustiť solanový stablecoin kompatibilný s reguláciami MiCA.

Nárast dôvery, teda zvyšujúcu adopciu, možno vyčítať aj z on-chain aktivity na Solane. Jej využitie pre každodenné transakcie v porovnaní z predošlým kvartálom výrazne narástlo. Ide o niekoľkomiliónový nárast používateľov, čo len poukazuje na čoraz silnejší ekosystém.

Budúcnosť Solany v roku 2025

So zlepšením regulačného prostredia pre kryptomeny v roku 2025 má Solana všetky predpoklady na ešte väčšie cenové zhodnotenie.

Analytici odhadujú, že nasledujúci rastový cieľ pre Solanu predstavuje úroveň 420 dolárov. Táto hodnota sa zdá byť dosiahnuteľná vďaka priaznivému stretu viacerých technických ukazovateľov a pozitívnemu makroekonomickému prostrediu.

Akýkoľvek pokles pod úroveň 200 dolárov ponúka vhodnú príležitosť na doplnenie tokenových zásob. Pri súčasnej dynamike býčieho trhu a lepších podmienkach regulačného prostredia má vysoký potenciál dosiahnuť spomínanú cieľovú hodnotu.

V spojení s rastúcou hodnotou celého ekosystému majú vysoký potenciál zhodnotenia aj inovatívne projekty ako napríklad Solaxy. Prináša totiž prvé škálovacie riešenie Layer 2 implementované na sieti SOL.

Projekt Solaxy – revolúcia Layer 2 na sieti Solana 

Až doteraz sa s pojmom Layer 2, teda sieťou druhej vrstvy, sa spája najmä ekosystém Ethereum. Vývojári projektu Solaxy však prinášajú toto revolučné riešenie práve na sieť Solana.

Začína novy predpredaj kryptomeny Solaxy

Začína novy predpredaj kryptomeny Solaxy. Zdroj: solaxy.io

S rastúcou adopciou inovatívnej blockchainovej technológie rastie dopyt aj po obľúbených sieťach, akou je aj Solana. Z tohto dôvodu sú sieťové výpadky, najmä tie počas obchodnej špičky, čoraz frekventovanejšie.

V konečnom dôsledku mnohí používatelia musia znášať pomalé spracovanie transakcií a v niektorých prípadoch aj neúspešné transakcie. Všetky tieto problémy pohotovo adresujú vývojári projektu Solaxy.

Solaxy predstavuje úplne nový Layer 2 blockchain na solanovej sieti s bezkonkurenčnou škálovateľnosťou a rýchlosťou spracovania transakcií. Na čele tejto revolúcie stojí natívny token s názvom SOLX, ktorý prináša riešenia v podobe:

  • Spracovanie transakcií mimo hlavnej siete: Presmerovanie transakcií na 2. vrstvu znižuje dátové zaťaženie 1. vrstvy Solany, čím zabezpečuje rýchlejší a plynulejší prenos dát.
  • Párovanie transakcií: Skupinové spracovanie transakcií optimalizuje škálovateľnosť a ponúka nízke poplatky za spracovanie.
  • Bezpečné prostredie: Layer 2 projektu Solaxy dosahuje rovnako kvalitné zabezpečenie ako sieť Solana tým, že spárované transakcie finalizuje na hlavnej sieti.
Čo je kryptomena Solaxy?

Čo je kryptomena Solaxy? Zdroj: solaxy.io

Spojením charakteristík hlavnej siete Solana s inovatívnou architektúrou projektu Solaxy je výsledkom výnimočná používateľská skúsenosť nielen vývojárov decentralizovaných aplikácií, ale aj bežných používateľov.

Negatívny dopad sieťových výpadkov môžete minimalizovať kúpou natívnych tokenov SOLX teraz za zvýhodnenú predpredajnú cenu 0,001582 $. Svoje zásoby si môžete doplniť na oficiálnej stránke projektu výmenou za ETH, USDT, BNB alebo platobnou kartou

Záver

Tento rok sa Solane naozaj darilo, nakoľko zaznamenala výrazný nárast a to najmä vďaka rastúcej adopcii inštitúciami a býčiemu sentimentu. Očakávané regulačné zlepšenia v roku 2025 a potenciálne schválenie ETF by mohli významne podporiť ďalší cenový rast. Solana tak má všetky predpoklady pre ďalší rozvoj svojho ekosystému.

Preskúmajte evolúciu v technológií Layer 2 

Článok vznikol v spolupráci s firmou Clickout.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové. Obzvlášť investovanie do predpredaja (ICO). Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne preverili každý projekt a investovali iba to, o či si môžete dovoliť prísť!

txbtxb