Svetový gigant bude čeliť žalobe pre zvýhodňovanie zahraničných pracovníkov

  • Meta čelí žalobe kvôli diskriminácií.
  • Podľa obvinenia uprednostňovala zamestnancov zo zahraničia.
Novinky Meta čelí žalobe pre diskrimináciu
Meta čelí žalobe pre diskrimináciu. Zdroj: shutterstock.com/mundissima
Anycoin pc bannerWallstreetpepe ICO mobil baner

Meta Platforms (Meta), materská spoločnosť sociálnej siete Facebook, bude čeliť žalobe softvérového inžiniera, ktorý ju obvinil zo zvýhodňovania zahraničných pracovníkov na úkor domácich. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Odvolací súd so sídlom v San Franciscu rozhodol, že zákon z čias občianskej vojny, ktorý zakazuje diskrimináciu v zmluvách na základe „cudzineckého pôvodu”, sa vzťahuje aj na zaujatosť voči občanom USA.

Federálny súd žalobu zamietol

Zrušil tým rozhodnutie kalifornského federálneho sudcu, ktorý zamietol žalobu softvérového inžiniera Purushothamana Rajarama.

 

Naturalizovaný občan USA tvrdil, že Meta pri obsadzovaní pracovných miest obchádza amerických zamestnancov a preferuje držiteľov pracovných víz zo zahraničia, ktorým vypláca nižšie mzdy. Rajaram sa snaží presadiť skupinovú žalobu, ktorá by zahŕňala tisíce pracovníkov.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Meta pochybenie odmieta

Meta, ktorá vlastní aj sociálne siete Instagram a WhatsApp, a ani právnici sťažovateľa bezprostredne nereagovali na žiadosti o poskytnutie stanoviska. Spoločnosť predtým podľa súdnych dokumentov odmietla pochybenia a uviedla, že Rajaram nepreukázal jej úmysel diskriminovať amerických pracovníkov.

Prípad sa podľa agentúry Reuters môže dostať až pred Najvyšší súd USA.

Memex PC bannerMemex mobil banner