Štát rozpredáva nehnuteľnosti za zlomok ceny. Dom môžete mať iba za 14 700 eur

  • Finančná správa zverejnila nové dražobné vyhlášky.
  • Máte neopakovateľnú možnosť získať nehnuteľnosti za zlomok ceny.
  • Okrem domov dražia aj pozemky a multifunkčné komplexy.
Ekonomika Štát draží nehnuteľnosti
Štát draží nehnuteľnosti. Zdroj: shutterstock.com/Binc Studio/Krakenimages.com
Kvakomat PC bannerEtoro AI akcie mobil

V poslednom čase sme svedkami rastúceho záujmu o štátne dražby, ktoré umožňujú získať nehnuteľnosti za výrazne nižšie ceny, ako je trhový štandard. Finančná správa na svojom profile na sociálnej sieti zevrejnila niekoľko dražobných vyhlášok, na ktoré sa spoločne pozrieme.

Jednou z takýchto príležitostí je dražba organizovaná Daňovým úradom Banská Bystrica. Na základe zákona o správe daní sa chystá verejná dražba rodinného domu v obci Ratková, okres Revúca.

Podrobnosti o ponúkanej nehnuteľnosti

Nehnuteľnosť vedená na liste vlastníctva č. 147 obsahuje rodinný dom postavený na parcele číslo 246 s rozlohou 274 m². Ide o zastavanú plochu a nádvorie. Tento dom, označený súpisným číslom 201, je jediným majetkom na tomto pozemku. Vlastník pozemku je zároveň vlastníkom stavby.

Dražba sa uskutoční 5. júna 2024 o 11:00 na adrese Daňový úrad Banská Bystrica, Nová 13, v miestnosti číslo 2 na prízemí.

Atraktívna cena

Vyvolávacia cena nehnuteľnosti je stanovená na 14 700 EUR, čo je výrazne menej v porovnaní s cenami podobných nehnuteľností v tejto lokalite.

Záujemcovia o účasť na dražbe musia zložiť dražobnú zábezpeku vo výške 7 500 EUR. Tú musia zaplatiť najneskôr do 29. mája 2024.

Komplex v Lučenci

Späť
Strana 1/5Ďalej
Bitcoin hyper PCCoinfactory mobil baner
Autor:
Vanessa Massayova

Pochádza z Bratislavy, kde vyštudovala ruské a východoeurópske štúdiá na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Žurnalistika bola najskôr iba jej hobby, neskôr sa však stala redaktorkou v Startitup. Teraz sa v Kryptomagazíne venuje aktualitám a zaujímavým témam.

Najčítanejšie články

1

Slovensko bankrotuje: Štátu chýbajú miliardy eur napriek drastickej konsolidácii

2

Vodičský preukaz si možno budete musieť vymeniť. Týka sa to miliónov Slovákov

3

Sociálna poisťovňa posiela dôležité listy: Skontrolujte si schránku, inak vám hrozí pokuta

4

NBS varuje pred finančnou búrkou. Ekonomika sa blíži k nule

5

Dôchodcom sa uľaví: Sociálna poisťovňa im necháva viac z dôchodku. Zistite, či sa to týka aj vás

PR články

Schválenie stakingu pre Ethereum ETF môže mať dramatický dopad na kryptotrh

PR články  | 8. augusta 2025

Prokryptomenové signály od americkej Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) ohľadom stakingu pre Ethereum ETF posilnili optimizmus investorov.

Čoskoro môže dôjsť k schváleniu stakingu pre ETH ETF

Trading nie je investovanie: Toto by mal vedieť každý nováčik

PR články  | 7. augusta 2025

PR článok spoločnosti XTB. Leto sa preklopilo do druhej polovice a jesenná sezóna na finančných trhoch sa nezadržateľne blíži.

Investovanie verzus obchodovanie

Bitcoin za 200 000 dolárov: Realita alebo len ďalší krypto sen?

PR články  | 6. augusta 2025

PR článok spoločnosti BITmarkets. Bitcoin sa po silnom roku 2024 snaží udržať tempo, no investori už nie sú takí optimistickí ako vlani.

Bitcoin za 200 000 dolárov v roku 2025