- Kabinet si vyslúžil kritiku aj pre predĺženie plošného dotovania cien energií pre domácnosti.
- Reči ohľadom pripravovaných opatrení sú zatiaľ neurčité.
V roku 2024 musí nájsť štát obrovské množstvo peňazí. Dôvodom je, že Slovensko musí šetriť. Ako uvádza portál Pravda, konsolidáciu financií pocítime všetci. Je to jasné aj napriek tomu, že v súčasnosti dostatok informácií týkajúcich sa konsolidácie nemáme.
Vie sa napríklad o dvoch daňových opatreniach. Tie síce do štátnej kasy nejaké peniaze prinesú, no pôjde len o časť toho, čo Slovensko v skutočnosti potrebuje.
Jeden z koaličných lídrov, predseda SNS Andrej Danko, naznačil, ako by mohli vyzerať plánované opatrenia. Uviedol, že vláda by mohla zvýšiť záťaž pre veľké firmy. Úvahy koalície sú však podľa neho oveľa širšie. Opozičná strana Progresívne Slovensko medzitým kritizuje vládu za to, že značné finančné prostriedky vynaložila na plošné opatrenia, ktoré pomáhali aj tým, ktorí pomoc nepotrebovali.
Reči ohľadom pripravovaných opatrení sú zatiaľ neurčité. Danko však v relácii V politike televízie TA3 uviedol, že hlavnou ambíciou je nedvíhať dane.
Bojujeme s tým, aby sa nedvíhala daň z pridanej hodnoty, daň z príjmu.
Danko nevylúčil, že by ministerstvo financií mohlo uvažovať o podobných krokoch. „Samozrejme, existujú rôzne návrhy a tieto opatrenia sú medzi nimi. Hovorím aj o živnostníkoch. Prečo by som bojoval za živnostníkov a 15-percentnú daň, aby ju teraz zrušili? To nedovolím,” vyjadril sa Danko ohľadom prípravy konsolidačného balíka opatrení.
Hospodárenie koalície si vyslúžilo kritiku podpredsedu Progresívneho Slovenska Ivana Štefunka. Poukazuje predovšetkým na plošné opatrenia, no aj na trináste dôchodky a predvolebnú kampaň v prospech Petra Pellegriniho pred prezidentskými voľbami. Podľa Štefunka by trináste dôchodky existovať mali, no nemalo by ich dostať toľko ľudí.
Kabinet si ďalej vyslúžil kritiku aj pre predĺženie plošného dotovania cien energií pre domácnosti.
Už sa viac neboj o svoje peniaze.
Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.