Štát občanom sľúbil aplikáciu na porovnanie cien potravín. Aká je však realita?

  • Ministerstvo financií sľubovalo štátny porovnávač cien potravín.
  • Odvtedy je ohľadom projektu ticho.
  • Aktuálne sa pracuje na zmene legislatívy.
Ekonomika Aplikácia je vraj vo vývoji
Aplikácia je vraj vo vývoji. Zdroj: shutterstock.com/Stock 4you/Stock-Asso
Coinfactory PC banerCoinfactory mobil baner

Ministerstvo financií na čele s Ladislavom Kamenickým (Smer-SSD) už začiatkom tohto roka sľubovalo aplikáciu na porovnávanie cien potravín. Tá však stále nie je hotová. O téme informoval portál TVNOVINY.

Malo ísť o porovnávač cien, kde by sa občan dozvedel, ktorý potravinový reťazec ponúka danú potravinu za najnižšiu cenu, čím by už nemusel prehľadávať desiatky letákov s cieľom nájsť najvýhodnejšiu ponuku.

Zjednodušene by sa dalo povedať, že by malo ísť o niečo také ako Heureka, iba by sa tam namiesto produktov vyskytovali výlučne potraviny. Podobný štátny porovnávač cien potravín funguje aj v Maďarsku, Rakúsku a Grécku.

Pripravuje sa aj legislatívna zmena

Pripravuje sa aj legislatívna zmena. Zdroj: shutterstock.com/PeopleImages.com – Yuri A

Pracovníci ministerstva financií mali dokonca zavítať práve k nášmu južnému susedovi. Tam majú celkom zaujímavý nástroj, ktorým sa porovnávajú ceny viacerých výrobcov jednej kategórie nejakých tovarov, ako sú napríklad základné potraviny, teda syry, vajíčka, maslo, chlieb a podobne.

Ešte začiatkom roka sa riešilo aj to, že by ministerstvo rado kúpilo celý takýto nástroj už hotový, a to priamo od Maďarska. Podľa slov rezortu financií by to mohlo byť v konečnom dôsledku aj lacnejšie, ako si vyvíjať vlastný, ak už takýto vyhovujúci systém existuje inde a je plne funkčný. Avšak, zrejme z toho zámeru nakoniec vzišlo.

Plány boli veľké, no od ohlásenia tohto projektu ministerstvo financií mlčí. Minister Kamenický chcel túto aplikáciu stihnúť vydať do konca aktuálneho kalendárneho roka.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 69 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
Kvakomat PC bannerKvakomat mobil
Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.

Najčítanejšie články

1

Slovenskí dôchodcovia v pasci: Valorizácia prehrala boj s infláciou

2

Top 5 najhoršie platených profesií na Slovensku. Títo ľudia zarábajú menej ako 1 000 eur v hrubom

3

Mince, ktoré vám môžu zmeniť život: Tieto dvojeurovky majú hodnotu tisícov eur

4

Slovensko stojí na prahu fatálnej krízy: Dôchodkovému systému hrozí úplný kolaps

5

Štát chystá veľké zmeny v dôchodkoch. Majú sa Slováci báť o peniaze?

PR články

BITmarkets rozdáva kryptomeny úplne zadarmo

PR články  | 13. februára 2025

PR článok spoločnosti Bitmarkets. S blížiacim sa Valentínom predstavuje kryptomenová burza BITmarkets moderný spôsob, ako osláviť sviatok lásky: darovaním kryptomeny.

Je Bitcoin skutočne digitálnym zlatom? Realita je zložitejšia

PR články  | 13. februára 2025

Článok vznikol v spolupráci s XTB. Bitcoin za poslednú dekádu vyrástol z undergroundovej technologickej novinky na jedno z najdiskutovanejších investičných aktív súčasnosti.

Bitcoin sa nespráva ako digitálne zlato