Štát klepne po prstoch nepoctivým vodičom. Výška pokuty narastie o takmer 2-tisíc eur

  • Štát zasahuje proti vodičom, ktorí nemajú na svojich vozidlách platné PZP.
  • Na Slovensku jazdí približne 300-tisíc takýchto vozidiel.
  • Pri pokutách dôjde k nárastu o viac ako tisíc eur.
Off topic Polícia si posvieti na nepoctivých vodičov
Polícia si posvieti na nepoctivých vodičov. Zdroj: shutterstock.com/Kristi Blokhin/AYO Production
BitmarketsCoinfactory mobil baner

Štát opäť razantne zakročí proti vodičom, ktorí nemajú k svojmu vozidlu splnenú základnú povinnosť. Ak ich policajti odhalia, zaplatia omnoho vyššiu pokutu ako doteraz. O téme informoval motoristický portál TOPSPEED.

Od 1. augusta 2024 sa výrazne navyšujú pokuty pre vodičov, ktorí nemajú platné povinné zmluvné poistenie (PZP). K sprísneniu došlo aj z toho dôvodu, že odhady hovoria až o 300-tisíc vozidlách na Slovensku bez platného PZP, čo je približne 9 %.

Len pre porovnanie, v Poľsku alebo Česku je táto hodnota hlboko pod 2 %. V roku 2023 sa škodových udalostí zúčastnilo dokopy 2 216 vozidiel bez platného PZP.

V týchto dňoch sa pokuta za vozidlo bez platného PZP pohybuje ešte v rozmedzí od 16 do 3 319 eur, no od 1. augusta to bude už 50 až 5 000 eur, čo je teda skutočne vysoký nárast. Pokutu udelia buď policajti, alebo samotné okresné úrady.

Povinné zmluvné poistenie

Povinné zmluvné poistenie je zmluvné poistenie, pri ktorom právny predpis ukladá povinnosť uzavrieť poistnú zmluvu. Opakom povinného zmluvného poistenia je dobrovoľné zmluvné poistenie.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 69 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
Coinfactory PC banerOkazio mobil
Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.

Najčítanejšie články

1

TOP 5 najzadĺženejších krajín sveta. Z týchto čísel sa vám zatočí hlava

2

Veľká automobilka bude prepúšťať. Zamestnanci dostanú štedré odstupné

3

Ako kúpiť Bitcoin veľmi jednoducho pre začiatočníka (2025)

4

Návod, ako legálne zarábať na Bitcoine bez platenia daní

5

Práve sa začala najväčšia zlatá horúčka v histórii ľudstva

PR články

Perfektné načasovanie investície? Mýtus, na ktorý netreba čakať

Marek Jendrál  | 7. marca 2025

V roku 2020 sa Bitcoin prepadol pod hranicu 5 000 eur, čo vyvolalo vlnu paniky a predikcie o jeho zániku. Zakladateľ Binance Changpeng Zhao (CZ) v tom čase uviedol, že sa teší na deň, keď médiá budú hlásiť, že Bitcoin padol zo 101 000 eur na 85 000 eur.

Kryptomeny a správne obchodovanie