Stabilita v neistých časoch. Orange udržal výnosy 140 miliónov eur

  • Orange dosiahol výnosy 140 miliónov eur s 3 % rastom maloobchodných služieb.
  • Ako prvý operátor na Slovensku spustil Orange 5G Standalone sieť.
  • Zákazníci preniesli v mobilnej sieti 41,72 milióna GB dát.
Ekonomika Orange udržal výnosy 140 miliónov eur
Orange udržal výnosy 140 miliónov eur. Zdroj: shutterstock.com/fizkes, lma_ss
Kvakomat PC bannerCoinfactory mobil baner

Orange Slovensko uzavrel prvý štvrťrok 2025 s celkovými výnosmi 140 miliónov eur, čím si udržal silnú pozíciu na domácom telekomunikačnom trhu. Celkové príjmy zostali medziročne stabilné, no výnosy z maloobchodných služieb vzrástli o 3 % na 104,3 milióna eur. Mobilný operátor o tom informuje na svojom webe.

Za týmto pozitívnym trendom stojí najmä takmer 9-percentný medziročný nárast zákazníkov optického internetu. Koncom marca 2025 využívalo optické pripojenie od Orangeu už 203-tisíc klientov, pričom celkový počet používateľov pevného internetu dosiahol 326-tisíc.

Nová 5G sieť od Orange

Generálny riaditeľ Mariusz Gatza zdôraznil technologický míľnik spoločnosti: „Veľmi ma teší, že Orange ako prvý operátor na Slovensku spustil novú generáciu 5G siete – 5G Standalone. Vnímam to ako významnú príležitosť podieľať sa na technologickej revolúcii v oblastiach ako televízne vysielanie, zdravotníctvo, priemysel a firemná komunikácia. Táto plnohodnotná, samostatná 5G sieť posúva našu už teraz najlepšiu mobilnú sieť na ešte vyššiu úroveň a prináša výrazné zlepšenia.”

Televízne služby Orangeu dosiahli 188-tisíc prístupov, čo predstavuje mierny medziročný nárast o 0,6 %. Počet zákazníkov využívajúcich kombinované mobilné a fixné služby prekročil ku koncu marca 2025 hranicu 181-tisíc, zatiaľ čo celkový počet používateľov mobilných služieb dosiahol 2,392 milióna.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 69 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Orange a 4G sieť

Orange si naďalej drží prvenstvo v kvalite mobilnej siete na Slovensku.

Jeho 4G sieť pokrýva 99,1 % populácie v 141 mestách a 2 262 obciach, čím zostáva najdostupnejšou sieťou v krajine. Vysokorýchlostná 5G sieť slúži aktuálne 82,9 % populácie v 1 029 mestách a obciach, pričom najnovšia technológia 5G Standalone pokrýva už 38 % obyvateľstva.

V segmente fixných služieb Orange neustále rozširuje svoju infraštruktúru. Fixné služby môže momentálne využívať 1,8 milióna domácností. Vlastná optická sieť operátora obsluhuje 607 575 domácností v 71 mestách, zatiaľ čo optické služby cez partnerské siete využíva 734 155 domácností v 849 mestách a obciach.

Výrazný dátová prevádzka

Prvé tri mesiace roka 2025 priniesli aj výrazný, 36-percentný nárast mobilnej dátovej prevádzky oproti rovnakému obdobiu vlani. Zákazníci Orangeu preniesli v mobilnej sieti celkovo 41,72 milióna GB dát, pričom viac než tretinu z tohto objemu preniesli cez 5G sieť. To predstavuje takmer 30-percentný medziročný nárast využívania 5G technológie.

Orange venuje značnú pozornosť aj ekologickým aspektom svojho podnikania. K 31. marcu 2025 prevádzkoval 590 vysielačov so solárnym napájaním, ktoré vyprodukovali 346 MWh elektriny z obnoviteľných zdrojov.

Táto iniciatíva ušetrila 42 ton CO2. Zároveň 79,4 % celkovej spotrebovanej energie spoločnosti pochádzalo z obnoviteľných zdrojov, čo spolu so solárnou produkciou znamená, že Orange nevypustil do ovzdušia približne 1 905 ton CO2.

Tieto výsledky dokazujú, že Orange Slovensko úspešne napĺňa stratégiu udržateľného rastu, spája technologické inovácie s environmentálnou zodpovednosťou a posilňuje svoju pozíciu na trhu prostredníctvom rozširovania optickej infraštruktúry a zavádzania najmodernejších mobilných technológií.

Coinfactory PC baner
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.