[Správy] Transfer Bitcoinu? Tak jednoduché, ako poslať sms • Wall Street: Custody je perfektný vstupný bod do kryptotrhu a ďalšie novinky

Novinky Prinášame vám najnovšie správy
Prinášame vám najnovšie správy. Zdroj: shutterstock.com/Tero Vesalainen
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Transfer Bitcoinu? Tak jednoduché, ako poslať sms • Banky z Wall Street: Custody je perfektný vstupný bod do kryptotrhu • Venezuela pripravuje centrálnu banku pre krypto-aktíva • Saudská Arábia: Kryptomeny sú prísne zakázané • SparkSwap” Lightning Network platobný systém má oficiálny debut

Flash news: Bittrex team oznámil zalistovanie dvoch krypto-USD párov. V pondelok, 20. augusta 2018 spustí dva nové dolárové páry: XRP-USD a ETC-USD.

Transfer Bitcoinu? Tak jednoduché, ako poslať sms

Kritici kryptomien hovoria, že sa snažia byť niečím, čím nie sú. Pri komplikovanom a niekedy pomalom transakčnom procese sa žiadna z nich nedá ľahko použiť na každodenné nákupy. Dnes existujú dva kľúčové problémy, ktorým kryptomeny čelia. Sú to nezapamätateľné” adresy peňaženiek a dlhá doba transakcií. Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Visa UK, Marc O’Brien, si stanovil cieľ, ktorým je odstrániť oba tieto nedostatky a priniesť kryptomeny do hlavného prúdu a uľahčiť ich používanie. Výsledkom je Crypterium. Vďaka Crypteriu sa posielanie kryptomien prostredníctvom mobilného telefónu stalo rýchlym a jednoduchým. Teraz umožňuje ľuďom prenášať kryptomeny jednoduchým zadaním telefónneho čísla. Viac sa dočítate TU: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN)

Banky z Wall Street: Custody je perfektný vstupný bod do kryptotrhu

Zatiaľ, čo sa vedúci predstavitelia Wall Street Bank môžu zdať kritickí voči kryptomenám, za scénou veľké mená, ako Goldman Sachs a JPMorgan, uvažujú o poskytnutí robustných správcovských (custody) nástrojov pre trh s kryptomenami. Nedávno spoločnosť Goldman Sachs oznámila, že zvažuje poskytovanie custody služieb pre krypto-fondy. Ak plán prebehne, znamenalo by to významný pokrok pre trh s virtuálnymi menami a jednu z vecí, ktorá by poskytla inštitucionálnym investorom väčšiu motiváciu vstúpiť do trhu. Vedúci Coinbase Custody, Sam McIngvale, povedal, že ľudia vravia:

Hej, už s tebou držíme Bitcoin, veríme ti, ale potrebujeme viac; potrebujeme regulačnú zložku, potrebujeme mesačné výkazy, potrebujeme iný typ poistenia.”

Skrátka dôveryhodnú infraštruktúru. Viac sa dočítate TU: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN)

Venezuela pripravuje centrálnu banku pre krypto-aktíva

Hermann Escarrá, jeden z najvplyvnejších členov Venezuelského národného ústavného zhromaždenia, zverejní informáciu, že pripravuje reformu ústavy, ktorá by okrem iného zahŕňala centrálnu banku pre krypto-aktíva. Očakáva sa, že reforma bude zahŕňať Petro, kryptomenu zavedenú vládou prezidenta Nicolása Maduroho vo februári, ako spôsob, na zvýšenie devízových príjmov uprostred hospodárskej krízy a sankcií uloženými Spojenými štátmi. Petro sa však stretáva s problémami, keď odborníci tvrdia, že trpí nedostatkom dôveryhodnosti v Madurovej vláde. Opatrenie je znakom toho, že ciele a očakávania na získanie 5 miliárd dolárov z Petro neboli naplnené. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Saudská Arábia: Kryptomeny sú prísne zakázané

Napriek proaktívnemu a zdanlivo pozitívnemu prístupu krajiny k technológiám založeným na blockchaine, obchodovanie s kryptomenami zostáva prísne zakázané. Stály výbor pod vedením Úradu pre kapitálový trh v Saudskej Arábii vydal formálne vyhlásenie potvrdzujúce nezákonnosť obchodovania s Bitcoinom a ďalšími kryptomenami. Toto upozornenie bolo uvoľnené v súvislosti s rôznymi webovými stránkami a účtami sociálnych médií podporujúcich kryptomeny. Podľa výboru žiadne takéto strany alebo osoby nie sú oprávnené vykonávať takéto praktiky. Zatiaľ, čo stály výbor vydáva oficiálne varovania o nezákonnosti obchodovania s Bitcoinom a inými kryptomenami, samotné Kráľovstvo pracuje spoločne so Spojenými arabskými emirátmi na spoločnom projekte digitálnej meny. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

SparkSwap” Lightning Network platobný systém má oficiálny debut

SparkSwap je prvou kryptoburzou, ktorá je postavená na Lightning Network. Umožňuje používateľom obchodovať s Bitcoin a altcoinami v priebehu niekoľkých sekúnd bez uloženia aktív treťou stranou. Zakladateľ spoločnosti SparkSwap, Trey Griffith, povedal: Môžete obchodovať s rôznymi blockchainmi (v súčasnosti Bitcoin a Litecoin, s ostatnými čoskoro), pričom transakcie sa vyrovnávajú približne za jednu sekundu.”

Sparkswap sa skladá z dvoch primárnych komponentov. Prvý sa nazýva Broker, softvér, ktorý používajú používatelia. Interpretuje akcie používateľov a prevádza ich na sieťové akcie. Taktiež vykonáva sieťové transakcie platobného kanála a spravuje užívateľské peňaženky a súkromné kľúče. Druhá zložka je známa ako Relayer, spustený zamestnancami. Spája brokerov, ktorí chcú vykonávať menové swapy; poskytuje aktualizácie objednávok a zmierňuje podvody a manipuláciu s trhom.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.