[Správy] Súboj medveďov a býkov: BTC bojuje o $ 9 000 – Singapur dnes spustil krypto regulácie – 73% majiteľov ETH je v strate

Okazio PCBitmarkets

Bitcoin je teraz bojiskom medzi býkmi a medveďmi. Bitka prebieha pri hranici 9 000 dolárov. Singapur prináša regulácie, ktoré dnes nadobudli platnosť. To umožní firmám narábajúcimi s kryptomenami legálne v tomto štáte pôsobiť. A 73% majiteľov ETH je v strate. 

Profesionálna analýza BTC – 27.01.20 Technická analýza BTC/USD Chamtivosť v priamom prenose

Bitcoinová bitka o 9 000 USD

Bitcoin bojuje o kritickú hranicu 9 000 dolárov. To je momentálne najsilnejšia rezistencie, ktorá sa ukazuje ako silný súper pre stúpajúcu cenu. Ak sa pozrieme na graf, tak uvidíme dve veľmi dôležité veci. V prvom rade je to fakt, že sa v čase písania článku nachádzame nad rezistenciou, ktorú tvorilo 200 day MA (plávajúci priemer). Druhou potom je fakt, že cena na týždennom grafe vstupuje podľa indikátora RSI do obdobia bull runu.

BTC, adopcia, ludia, pouzivatel, crowd, davNa predchádzajúcom obrázku môžete vidieť 200 day MA na hodinovom grafe (na nastavenie takej hladiny na hodinový graf sa použije prosté násobenie a 200 dní sa vynásobí 24 hodinami). Svetlo modrá línia predstavuje teda kritickú rezistenciu a na potvrdenie prierazu musíme zostať nad touto hranicou. UPDATE: Medzi písaním článku a jeho vydaním došlo k opätovnému prepadu pod 200 day MA, čo by značilo, že ide o neúspešný pokus o prerazenie.

Cena javí známky začínajúceho bull runu. Aby bolo možné považovať prerazenie za zrejmé, tak je nutné tiež preraziť na týždennom grafe a zavrieť sviece nad úrovňou 200 day MA. Ak sa pozrieme na týždennú situáciu, tak BTC sa teraz pohybuje na hranici prechodu medzi býčím a medvedím trhom.

Na predchádzajúcom grafu je vidieť, že vo vývoji ceny existujú dve rozdielne oblasti v rámci RSI. A Bitcoin sa momentálne nachádza a snaží sa preraziť hranicu, ktorá by bola bullish pre cenu a pre budúci vývoj. Na závery si však budeme musieť minimálne počkať do konca týždňa, či týždenná sviečka zavrie nad úrovňou 200 day MA.

Singapur začína s reguláciou kryptomenových trhov

Ázia je všeobecne baštou kryptomien a v tomto ohľade je vidieť pokrok aj na úrovni národných štátov. Dnešným dňom totiž prichádza do platnosti regulácia, ktorá vytvára zákonné rámce pre kryptomenové, obchodné platformy a pre poskytovateľov služieb spojených s platbami kryptomien.

Loo Siew Yee, ktorý je zástupcom riaditeľa lokálneho regulátora povedal, že ide o veľký krok, ktorý má vytvoriť jasné, zákonné rámce, podporiť elektronické platby a posilniť ochranu spotrebiteľa. Podľa prvých správ už zvažuje japonská kryptomenová burza Liquid prechod do Singapuru. Podľa ich slov vítajú regulácie s otvorenou náručou.

Regulácie sú dôležité pre spoločnosti, ktoré nakladajú s kryptomenami, pretože vďaka regulačným rámcom získajú jasnú predstavu o tom, čo musia splniť, aby mohli v danom štáte prevádzkovať svoj podnik. Na druhej strane stoja štáty bez regulácií, kde kryptomenové spoločnosti vlastne netušia, čo bude v blízkej budúcnosti.

Prijateľné regulácie sú veľmi dôležité pre rozvoj podnikania. Tu hrajú prím krajiny Európskej únie. Najmä štáty ako Švajčiarsko, Malta a Estónsko prišli s rýchlymi, regulačnými rámcami a napr. Malta z toho veľmi ťaží, pretože najväčšie burzy prechádzajú do ich jurisdikcie. Binance či Okex už sídlia oficiálne na Malte.

73 % majiteľov ETH je v strate

Zaujímavý výskum prišiel z dielne analytickej spoločnosti Into The Block. Spoločnosť analyzovala priemernú nákupnú cenu kryptomien a porovnávala ju s dátami o stave peňaženiek. Podľa ich zistení sa nachádza väčšina majiteľov ETH v strate. Je to 73 % (hoci nejde o presné čísla, ale o všeobecný a kvalifikovaný odhad).

Podobne na tom sú aj majitelia Cardana, kde je 60 percent investorov v strate. Prekvapivo sa aj väčšina majiteľov Litecoinu nachádza v nezávideniahodnej situácii a v strate je 62 % majiteľov LTC.

Na druhej strane barikády stoja majitelia BTC a tiež Fork BTC. 73 % majiteľov BTC je v zisku a pri Bitcoin Cash to je 89 % majiteľov, ktorí si môžu pripisovať zisky. Vari najhoršou vizitkou je však 99 % investorov v zisku pri Bitcoin Satoshi Vision. Tento neslávne známy coin nedávno prešiel obdobím pumpy, kedy jeho cena vyletela úplne neúmerne k mizivej aktivite na sieti a je široko pripisovaná trhovej manipulácii.

Medzi altcoiny v zisku patrí napr. Link, ktorý pripravuje decentralizovanú sieť oraclov. To sú v podstate uzly, ktoré berú dáta z okolitých systémov (napr. tradičnej akciovej burzy) a prevádza ich na blockchain.

Čo čítať ďalej:

Decentralizované financie zažívajú boom – Kedy sa to prejaví na cene Etherea?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam K.

txbAnycoin mobil banner