Mainstream televíznej stanice CNBC dal dokopy BTC býkov, ktorí sa zhodli, že Bitcoin má pred sebou svetlú budúcnosť. Japonský finančný gigant SBI a prevádzkovateľ nemeckej akciovej burzy, Boerse Stuttgart Group, sa dali dohromady a chcú prepojiť európske a ázijské trhy pomocou kryptomien. Spoločnosť Ripple vybrala ďalších 200 miliónov dolárov, a to na rozvoj adopcie XRP.
Ako bude vyzerať budúcnosť BTC?
CNBC ako jedna z mála mainstreamových staníc pomerne často informuje o vývoji cien kryptomien. V šou Fast Money sa zišli Tim Draper, Brian Kelly a Tom Lee. Všetci traja zdieľajú optimistický pohľad na rozvoj kryptomien.
Profesionálna analýza – 20.12.19 Technická analýza BNB/USD – Nachádzame sa na veľmi zaujímavých cenách!
Podľa Tima Drapera je možné, že BTC dosiahne cenu 250 000 dolárov a to v nasledujúcom roku. Pravdepodobnejšie sú podľa neho roky 2021-22. Na túto cenu sú podľa komentátorov CNBC dva hlavné dôvody. Od roku 2013 sa pohybuje cena Bitcoinu v kanáli, ktorého horná hodnota sa bude v nasledujúcich rokoch pohybovať okolo 200 tisíc dolárov za mincu.
Druhým, silným argumentom je, že Bitcoin v podstate zoberie časť trhu so zlatom. Bitcoin je často porovnávaný so zlatom ako s úložiskom hodnoty. Toto porovnanie však veľmi často pokrivkáva. Kým zlato má hodnotu, pretože sa po celú históriu ľudstva budoval konsenzus, o tom, že zlato má, Bitcoin stojí na druhej strane barikády, kde ide o neuveriteľne mladú technológiu.
Could #bitcoin hit $250,000 in the next two years? @BKBrianKelly and @fundstrat's Tom Lee help us break down longtime venture capitalist Tim Draper's bold call. pic.twitter.com/dGW4nJL86f
— CNBC's Fast Money (@CNBCFastMoney) December 20, 2019
Najdôležitejšia vlastnosť ceny BTC je absencia korelácie s ostatnými trhmi a práve preto sa momentálne javí ako dobré riešenie pre ukladanie hodnoty. Lenže BTC za sebou nemá ešte ani jednu krízu a nikto fakticky nevie, ako sa cena zachová v dramatických podmienkach poklesu ekonomickej výkonnosti.
Adopcie kryptomien na dobrej ceste
Japonská finančná spoločnosť SBI sa dala dokopy s Boerse Stuttgart Group, ktorá prevádzkuje nemeckú akciovú burzu. SBI bude vďaka spolupráci investovať do regulovanej platformy pre trading kryptomien a digitálnych majetkov. Tú buduje práve spomínaná Boerse Stuttgart Group.
Boerse Stuttgart Group buduje viac riešení pre digitálne majetky. Jej dcérska spoločnosť Blocknox poskytuje podobné služby ako známa spoločnosť Fidelity, a teda držanie a bezpečné a poistené uchovanie digitálnych majetkov. Podľa slov Alexandra Hoptnera z Boerse Stuttgart Group sa ázijské trhy rozvíjajú extrémne rýchlo a vďaka kryptomenám ich bude možné ľahšie prepojiť s európskymi.
SBI Group je zase v kryptomenovom prostredí aktívna už od roku 2016. SBI prevádzkuje vlastnú burzu menom SBI VC Trade alebo ťažobnú spoločnosť SBI Crypto. Spojenie týchto dvoch firiem povedie k vytvoreniu nových digitálnych kanálov naprieč svetom. Kryptomeny tak ďalej dokazujú, že majú svoje miesto na svete. Vďaka kryptomenám je obchod jednoduchší a rýchlejší, čo v rámci ekonomickej teórie vedie k pozitívnym výsledkom pre prosperitu spoločnosti.
Ripple vybral ďalších 200 miliónov dolárov
Spoločnosť Ripple, ktorá stojí za treťou najväčšou kryptomenou XRP, vybrala ďalších 200 miliónov dolárov na rozvoj cezhraničných platieb. Najväčšími investormi sa stali spoločnosti SBI a Route 66 Ventures. Podľa spoločnosti Ripple pôjdu investície na rozvoj globálnej platobnej siete a na rozšírenie možností využitia pre ich digitálny token, XRP.
Podľa spoločnosti je rok 2019 jednoznačne najlepším pre Ripple. To bohužiaľ neplatí pre mince XRP. Trhová kapitalizácia spadla zo 140 miliárd dolárov na terajších 8 miliárd. A hoci sa Ripple snaží raziť narativ, že XRP sa stane cezhraničným go–to riešením, tak cenová volatilita XRP je zatiaľ neprekonateľnou prekážkou a to aj pre to, že spoločnosť Ripple naďalej vlastní väčšinu mincí.
Ripple vyvíja isté snahy o decentralizáciu XRP. Vďaka dizajnu systému sa XRP nikdy nebude môcť rovnať kryptomenám ako je ETH či BTC. Tu sa do ťažby a overovania transakcií môže zapojiť každý.
Čo čítať ďalej: