[Správy] Bitcoinu stále hrozí pád na hranicu 9 000 dolárov • Milujete pivo a Bitcoin? BrewDog si pre vás prichystal krásne prekvapenie

0

Bitcoinu stále hrozí pád na hranicu 9 000 dolárov • Milujete pivo a Bitcoin? BrewDog si pre vás prichystal krásne prekvapenie • Prečo je Tether neohrozeným kráľom stablecoinov? • Dovolenka len pomocou kryptomien? • V Indii odhalili ďalší podvod napojený na kryptomeny • Úroková miera až na hranicu -1,5 %? V Švédsku možno realita

Bitcoinu stále hrozí pád na hranicu 9 000 dolárov

Aj keď aktuálne nám Bitcoin pomerne vystrelil hore (okej, vystrelil je možno silné slovo, ale aspoň sa hýbe výraznejšie tým smerom), tak nie je všetko iba ružové. Mnohých investorov a analytikov totižto stále trápi úroveň 9 000 dolárov. Tam až mala siahať posledná korekcia. Tá sa však nedostala ani pod hladinu 9 700 dolárov. A to škrie napríklad aj Tone Vaysa, kryptomenového analytika, ktorý si myslí, že z 12 000 dolárov sa stále máme porúčať smerom dole. Tony však dodáva, že pokiaľ sa dostaneme až nad 12 500 dolárov, aj on by začal veriť, že pod 10 000 dolárov sa už Bitcoin nedostane.

Viac o analýze a predikciách Tone Vaysa sa dozviete na tomto linku: coingape.com

Milujete pivo a Bitcoin? BrewDog si pre vás prichystal krásne prekvapenie

Škótska piváreň BrewDog, jedna z najznámejších a najrozšírenejších po svete kvôli svojim veľmi špecifickým pivám, sa rozhodla pre revolučný krok. Akcie tejto spoločnosti sa dajú totiž aktuálne kúpiť už aj prostredníctvom Bitcoinu. Tento krok však vôbec nie je prekvapujúci. Samotná piváreň mala byť od svojho počiatku akousi alternatívou voči tomu tradičnému a konzervatívnemu. No a presne to má ponúkať aj Bitcoin. Je teda samozrejmé, že spojenie Bitcoinu a BrewDogu bolo iba otázkou času. Navyše sa spoločnosť rozhodla uviesť na trh nový špeciál zvaný „Cryptonite“. Ten by mal pochopiteľne urobiť kryptomenám poriadnu reklamu.

Viac o tejto zaujímavej novinke sa dozviete, ak kliknete na odkaz nižšie: cryptoglobe.com

Prečo je Tether neohrozeným kráľom stablecoinov?

Rovnako ako Bitcoin je neohrozeným kráľom kryptomien (či sa vám to páči alebo nie), tak Tether je zatiaľ neohrozeným kráľom stablecoinov. A nielen kvôli svojej vysokej pozícii medzi kryptomenami. Až za 98 % celého objemu v stablecoinoch je zodpovedný práve Tether a tak by sa dalo povedať, že jeho dominancia na tomto trhu je takmer neprekonateľná. Aj napriek tomu, že sa stále „tlačí“ viac a viac nových Tetherov, žiadna iná stabilná kryptomena sa ani zďaleka nechytá na objemy, ktoré má USDT. Prečo je to ale tak?

Ak vás zaujíma odpoveď na túto otázku, odporúčam prečítať nasledujúci článok: news.bitcoin.com

Dovolenka len pomocou kryptomien?

Ak ste sa už vybrali na dovolenku alebo to len plánujete, uvažovali ste už o tom, aké by to bolo neminúť na ňu ani jeden cent? Teda, nie tak úplne. Centy by ste samozrejme neminuli. Avšak kryptomeny áno. Cestovať iba pomocou nich sa pokúsila Jaide Barclay, ktorá sa až 12 týždňov presúvala medzi rôznymi štátmi len s použitím kryptomien. Táto odvážna kryptomenová podnikateľka sa dostala až do 10 štátov, kde žila iba vďaka kryptomenám. Väčšinu času sa nachádzala v Európe, pochádza však z Austrálie, kde sa celý pokus začal a po 12 týždňoch aj skončil. Údajne to vôbec nebolo také ťažké, ako si myslela.

Ak chcete vedieť viac o ceste Jaide Barclay, kliknite na tento link: cryptopolitan.com

V Indii odhalili ďalší podvod napojený na kryptomeny

Toto hádam nie je možné. Kryptomeny to budú mať naozaj ťažké, pretože podvodníkov, ktorí ich zneužívajú, rapídne pribúda. A samozrejme, že pri najbližšom bull rune ich opäť pribudne oveľa viac. V Indii aktuálne zatkli až 4 kriminálnikov, ktorí mali ľudí lákať do kryptomenového sveta prostredníctvom podvodu s názvom KBC Coin. Od svojich obetí sa im pritom malo podariť vytiahnuť až 14,2 milióna dolárov. Podľa úradov však môže byť táto čiastka oveľa vyššia. Ako to už býva zvykom, aj v tomto prípade malo ísť o klasickú pyramídovú hru, ktorá mala lákať stále viac a viac nových investorov. Koľko ľudí „investovalo“ do tohto podvodu teraz ešte nie je známe.

Viac o tejto správe sa dočítate, ak kliknete na nasledujúci odkaz: cryptoglobe.com

Úroková miera až na hranicu -1,5 %? V Švédsku možno realita

Doteraz sa zdalo, že Švédsko naozaj vie, čo robí. Teda minimálne vo finančnom svete. Boli to práve títo Severania, ktorí prišli s hotovosťou alebo kreditnými kartami používanými na dennej báze. Teraz sa však zdá, že centrálna banka tohto štátu má v pláne robiť neobyčajné zvláštnosti. Šéf centrálnej banky tohto štátu sa vyjadril, že poriadny pokles úrokovej miery až po negatívnych -1,5 % by mohli dosiahnuť tlačením stále väčšieho množstva peňazí. Dokonca sa nechal počuť, že ľudia v krajine by voči takémuto kroku ani neprotestovali. Čo by však chceli spraviť v prípade recesie? Takáto negatívna úroková miera im totiž nedovoľuje v prípade krízy dostatočnú monetárnu a fiškálnu politiku. Práve preto je toto vyjadrenie veľmi zarážajúce.

Viac sa dočítate, ak kliknete na link nižšie: news.bitcoin.com

Čo čítať ďalej?

Report od Binance: Bitcoin ťahá altcoiny za sebou, tie ale zaostávajú

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of