[Správy] Bitcoin zažil najhorší november za posledných sedem rokov • Amazon zintenzívňuje aktivity v blockchaine a v kryptopriestore…

Novinky Báseň o Bitcoinu – To the moon, afternoon
Báseň o Bitcoinu – To the moon, afternoon, zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/g/mkarco
Okazio PCBitmarkets

Bitcoin zažil najhorší november za posledných sedem rokov • Amazon zintenzívňuje aktivity v blockchaine a v kryptopriestore • Intel získal patent na zvýšenie účinnosti ťažby Bitcoinu • Estónsko sprísni pravidlá pre udeľovanie licencií kryptospoločnostiam • Simplicity poskytne nové možnosti pre smart kontrakty

Bitcoin zažil najhorší november za posledných sedem rokov

Bitcoin práve vyšiel z najhoršieho mesiaca z hľadiska poklesu ceny za posledných sedem rokov. Za minulý mesiac sa oslabil o takmer 40 %, podobne ako celý kryptotrh, ktorý vytvoril nové ročné minimá. Pokles vyzerá ešte horšie, keďže BTC klesol z viac ako 6 500 dolárov na menej ako 3 600 dolárov len za niekoľko týždňov, čo znamená pokles o takmer 45 %.

Pokiaľ ide o trhovú kapitalizáciu, Bitcoin stratil približne 40 miliárd dolárov, pretože od začiatku mesiaca klesol zo 113 miliárd dolárov na 74 miliárd dolárov na konci tohto obdobia. Bitcoin nebol v novembri jediný. Podobne na tom bolo viacero ďalších altcoinov, pričom napríklad Ethereum dumplo z 200 dolárov na 104 dolárov. Viac sa dočítate tu: https://www.newsbtc.com/ (v angličtine).

Amazon zintenzívňuje aktivity v blockchaine a v kryptopriestore

Dcérska spoločnosť Amazonu, Amazon Web Services (AWS), práve vydala dve služby týkajúce sa blockchainu: Amazon Managed Blockchain (AMB) a Quantum Ledger Database (QLDB).

AMB je plne spravovaná služba, ktorá umožňuje nastaviť a spravovať škálovateľnú blockchain sieť. Služba tiež spravuje certifikáty zákazníkov a sleduje prevádzkové metriky.

QLDB je súčasťou AMB, ktorá sleduje históriu zmien v blockchaine. Poskytuje prehľadný, nemenný a kryptograficky overiteľný protokol transakcií. Na rozdiel od blockchainov, ktoré podporujú kryptomeny, QLDB vytvára centralizované podnikové blockchainy.

AWS je už teraz kľúčovým hráčom v kryptomenovom ekosystéme. Ponúka kritickú infraštruktúru, a to tak, že na svojom cloude poskytuje hosting pre významné kryptoburzy a pre finančné služby, ako napríklad Coinbase a Robinhood. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v angličtine).

Intel získal patent na zvýšenie účinnosti ťažby Bitcoinu

Intel získal patent č. 10,142,098, ktorý sa týka systému na zlepšenie energetickej účinnosti ťažby Bitcoinu. Nebudeme zachádzať do detailov, ale podstata patentu spočíva v tom, že výpočty prebiehajú v troch stupňoch: 0, 1, 2. Výpočet stupňa 0 nepredstavuje príležitosť na optimalizáciu. Ale ako zistili výskumníci Intelu, ďalšie dve fázy, ako ich nazývajú, majú dostatok možností na optimalizáciu.

Ide o to, že fázy 1 a 2 dostávajú vstupné správy, stavové údaje a vstupné hodnoty a tieto predstavujú príležitosti na optimalizáciu. Navrhli teda, aby určité konštanty ťažobného procesu boli vložené do samotného hardvéru. Nie je preto potrebný žiadny softvér alebo výpočtové vybavenie, potrebné na opätovné získanie tých istých informácií. Intel tvrdí, že to zníži množstvo elektrickej energie potrebnej na ťaženie Bitcoinu.

Ak skutočne Intel vyvíja hardvér, ktorý je efektívnejší ako hardvér konkurentov, ako napr. Bitmain, zdá sa, že existuje veľká šanca, že sa im podarí uspieť. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v angličtine).

Estónsko sprísni pravidlá pre udeľovanie licencií kryptospoločnostiam

Estónsko, ktoré je jednou z najpriateľskejších krajín Európy voči kryptomenám, plánuje sprísniť licenčný režim pre kryptospoločnosti. Finančné úrady v Tallinne chcú zaviesť prísnejšie predpisy pre firmy registrované v tejto pobaltskej krajine. Podľa údajov citovaných estónskou spravodajskou stanicou Err.ee je v súčasnosti licencovaných 444 poskytovateľov peňaženiek a 526 obchodných platforiem pre kryptomeny.

Po prijatí nových nariadení budú musieť kryptomenové podniky registrované ako estónske právnické osoby ponechať svoje ústredie v krajine. Spoločnosti registrované v zahraničných jurisdikciách budú povinné založiť dcérske spoločnosti v Estónsku. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v angličtine).

Simplicity poskytne nové možnosti pre smart kontrakty

Z nového výskumu od Blockstream on Simplicity vyplýva, že tradičné programovacie jazyky nie sú príliš vhodné pre distributed ledgers (distribuované záznamy).

V súčasnej dobe sú vývojári schopní budovať buď komplexný, ale menej spoľahlivý smart kontrakt, alebo základný, ale spoľahlivý. Spoločnosť Simplicity by tak uľahčila písanie komplexných zmysluplných zmlúv so zvýšenou spoľahlivosťou.

Nástroj Simplicity bude schopný poskytnúť potrebnú flexibilitu pre širokú škálu výpočtov a súčasne bude môcť umožniť používateľom overiť si bezpečnosť, náklady a zabezpečenie smart kontraktov. Riešenie už zaujalo pozornosť investora Bitcoinu, Tracea Mayera, ktorý povedal, že jazyk Simplicity môže pomôcť posunúť veci na úplne novú úroveň. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Kvakomat PC bannerOkazio mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.