Bitcoin to oficiálne dotiahol do mainstreamu! • Nič nezastaví Bitcoin pred tým, aby prekonal zlato • Sú veľryby zodpovedné za aktuálny rast kryptomien? • Bizarná predikcia sa začína vo veľkom šíriť internetom • Zmena trendu bude oficiálne potvrdená, až keď cena BTC prekročí hranicu 11 700 dolárov • Bude GlobalCoin od Facebooku kompletne zbytočný?
Bitcoin to oficiálne dotiahol do mainstreamu!
Pýtate sa, ako sme na to prišli? Pomerne jednoducho. Microsoft Excel totižto pridal možnosť Bitcoinu do svojich tabuliek pre fiat meny. Na prvý pohľad nepodstatná zmena, ktorá neznie veľmi dôležito. Avšak, ak sa nad tým zamyslíte, Microsoft takýmto spôsobom vyjadril, že Bitcoin nie je podvod ani Ponzi ani žiadna iná klamlivá schéma (čo my vieme už dlhšie). Rovnako tým aj potvrdil, že Bitcoin berie ako platidlo (nechcem priamo povedať, že ako menu), po ktorej je dopyt a o ktorej sa predpokladá, že ju ľudia budú používať v Exceli. Toto rozhodnutie Microsoftu len potvrdilo, že táto spoločnosť nemá s kryptomenami žiaden problém. Možno sa ich dokonca posnaží pretlačiť do mainstreamu tak, ako to urobila teraz.
Viac o tejto téme sa dozviete tu: bitcoinist.com
Nič nezastaví Bitcoin pred tým, aby prekonal zlato
Nedávno sme v správach opísali vyjadrenia Camerona Winklevossa o tom, že budúcnosťou mien sú práve kryptomeny. Jeho dvojička sa nenechala zahanbiť. Tyler Winklevoss prostredníctvom svojho Twitteru zverejnil otázku, kde sa pýta svojich followerov, či našli nejaký dôvod, prečo by Bitcoin nemal nahradiť zlato. On totižto údajne nevidí ani jeden dôvod, prečo by sa to nemalo stať. Ako zakladateľovi burzy Gemini mu však nič iné ani neostáva.
Viac o Tylerovi Winklevossovi sa dozviete tu: coingape.com
Sú veľryby zodpovedné za aktuálny rast kryptomien?
Pravú príčinu rastu je vždy veľmi ťažké určiť. Jedna z teórii o aktuálnom raste kryptomien tvrdí, že dôvodom by mali byť veľryby (nečakane). Hovorí sa o nich takmer vždy. Ak sa cena pohne hore, sú za tým veľryby. Ak sa cena pohne dole, sú za tým veľryby. Avšak stáva sa až príliš často, že potom, čo veľryby začnú vo veľkom presúvať, predávať alebo nakupovať kryptomeny, ceny sa rapídne menia. Stalo sa to tak aj teraz. Peňaženky, ktoré majú viac ako 1000 BTC totiž začali vo veľkom prikupovať Bitcoiny tesne predtým, ako nastal značný rast BTC. Pýtate sa, ako je to možné? To sa dozviete v nasledovnom linku.
Viac o tejto téme sa dozviete tu: coingape.com
Bizarná predikcia sa začína vo veľkom šíriť internetom
Áno, áno, bude to znieť šialene. Ale túto správu sem dávame iba kvôli tomu, že sa naozaj začína poriadne šíriť kryptosvetom (a úprimne, lebo je to poriadne divné). O predikciu, ktorú nájdete v linku nižšie, sa mal údajne postarať “cestovateľ v čase.” Ten mal predpovedať ceny Bitcoinu na konci rokov (od roku 2010). Zvláštne je to, že mu zatiaľ vyšli úplne všetky. Uhádol/predpovedal/„videl”, že Bitcoin bude na konci roku 2010 0,1 dolára, v roku 2011 1 dolár, v roku 2012 10 dolárov a že na konci roku 2013 sa dostane na 100 dolárov. Potom však pokračuje, že cena Bitcoinu narastie desaťnásobne každé dva roky, čo mu opäť vyšlo, keďže v roku 2015 bola cena 1000 dolárov a v roku 2017 10 000 dolárov. Na konci tohto roku by teda mala byť cena 100 000 dolárov a v roku 2021 až 1 milión (kiežby mal pravdu).
Viac o tejto zvláštnosti alebo iba šťastnej náhode sa dozviete tu: dailyhodl.com
Zmena trendu bude oficiálne potvrdená, až keď cena BTC prekročí hranicu 11 700 dolárov
Podľa viacerých technických indikátorov sa má údajne čakať na prekročenie 2 cenových hladín (2 silných rezistencií). Prvá z nich je hranica 9 000 dolárov (ktorá už minulý týždeň odolala útoku býkov). Druhý, oveľa podstatnejší level na prekonanie má byť cena 11 700 dolárov. Tá je jednou z najväčších rezistencií na ceste za novým ATH. Cena 11 700 dolárov sa už niekoľkokrát ukázala ako veľmi podstatná a rozhodujúca. Práve preto bude jej prekonanie jasným indikátorom uptrendu.
Viac o tejto novinke sa dozviete v tomto linku: ethereumworldnews.com
Bude GlobalCoin od Facebooku kompletne zbytočný?
Odhady sú v dnešnej dobe všelijaké. GlobalCoin by však vôbec nemusel byť takým úspechom, o akom sa zatiaľ hovorí. Dôvodov na to by malo byť hneď niekoľko. Jedným z nich je napríklad aktuálne nevhodná demografia. Kryptomeny sú totiž populárne najmä medzi mladými ľuďmi. Tí však začínajú postupne vymieňať Facebook za iné sociálne siete (Snapchat alebo Instagram). Navyše, problémom je aj kompletné vlastníctvo GlobalCoinu iba jednou entitou – Facebookom. To ide jasne proti pôvodnej myšlienke kryptomien a tak sa dá predpokladať, že kryptomenoví nadšenci sa GlobalCoinu nebudú priveľmi zastávať.
Viac informácií o GlobalCoine sa dozviete tu: bitcoinist.com
Čo čítať ďalej?
Ideálne využitie blockchainu v praxi – VeChain ukazuje aplikáciu na sledovanie produktov
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.