[Správy] Až 54 % kryptobúrz má bezpečnostné nedostatky • Krypto-krypto trading teraz funguje na Coinbase…

Novinky POZOR na tento scam! – DEEPFAKE Elona Muska láka na investovanie do falošných krypto projektov!
POZOR na tento scam! – DEEPFAKE Elona Muska láka na investovanie do falošných krypto projektov!,zdroj: www.shutterstock.com/Primakov
Okazio PCMemex mobil banner

Až 54 % kryptobúrz má bezpečnostné nedostatky • Krypto-krypto trading teraz funguje na Coinbase • Objavil sa nový nebezpečný malvér L0rdix • Japonsko reklasifikuje kryptomeny, Hongkong medzitým sprísňuje predpisy

Až 54 % kryptobúrz má bezpečnostné nedostatky

Zatiaľ čo sa od prvých dní Bitcoinu kryptokrajina výrazne zmenila, jedna vec zostala konštantná. Sú to úspešné útoky na kryptoburzy. Nový výskum zistil, že až 54 % všetkých kryptobúrz má slabú bezpečnosť aspoň v jednej oblasti, takže ich používatelia môžu byť vystavení útokom.

Nová podrobná správa od ICOrating.com odhalila rozsah laxných bezpečnostných postupov, ktoré sú vlastné mnohým kryptoburzám, vrátane niekoľkých najväčších. ICOrating analyzoval 100 búrz, ktorých denný objem presahuje 1 milión dolárov, a zistil, že väčšina z nich má bezpečnostné nedostatky v jednej alebo vo viacerých oblastiach.”

  • 41 % kryptobúrz umožňuje heslá s menej ako 8 symbolmi
  • 37 % kryptobúrz umožňuje heslá len s číslicami, alebo písmenami
  • 5 % kryptobúrz umožňuje vytváranie účtov bez overenia e-mailom
  • 3 % nemajú 2FA
  • iba 46 % kryptobúrz spĺňa všetky štyri parametre
  • len 4 % kryptobúrz majú aplikované Best Practice oblasti zabezpečenia domény

Najlepšie hodnotené boli kryptobuzy Coinbase Pro, Kraken a BitMEX.

Na konci zoznamu je Okcoin.cn, ktorý dosiahol len 15 bodov zo 100. Ostatné pozoruhodné výmeny, ktoré sa zhoršujú, sú Mercatox (25/100), Zaif (29/100) a Bithumb (34/100). Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

Krypto-krypto trading teraz funguje na Coinbase

Krypto-krypto obchodovanie teraz funguje na Coinbase. Najväčšia a najpopulárnejšia kryptoburza v USA uverejnila oznámenie na Twitteri:

Od dnešného dňa môžete na Coinbase konvertovať jedno krypto na druhé. Konverzie sú k dispozícii medzi mincami Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), 0x (ZRX) alebo Bitcoin Cash (BCH). Konverzie sa dokončili okamžite a za nižšie náklady, ako keby sa uskutočnili prostredníctvom dvoch samostatných transakcií. Budeme postupne zavádzať schopnosť konvertovať kryptomeny pre zákazníkov vo všetkých 34 krajinách, v ktorých má Coinbase prístup k natívnym platbám.”

Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ)

Objavil sa nový nebezpečný malvér L0rdix

Počas posledných niekoľkých rokov došlo k výraznému nárastu distribúcie škodlivého softvéru. Nástroje, ktoré dokážu buď ukradnúť alebo ťažiť kryptomeny, sa pomaly stávajú novou normou, ktorá je vo svojom vlastnom ohľade znepokojujúcim trendom. Existuje tiež nárast multifunkčných nástrojov, ktoré sa primárne zameriavajú na získanie kryptomien v mene zločincov. Jedným z nich je L0rdix, ktorý bol objavený pred niekoľkými týždňami.

Výskumníci potvrdili, že kombinuje mnoho rôznych aspektov, ktoré z neho robia veľmi nebezpečný nástroj. Najviac znepokojujúcim aspektom je, že sa môže vyhnúť detekcii pomocou nástrojov proti malvéru.

L0rdixu zahŕňa v sebe okrem iných možností aj ťažbu kryptomien a krádež dát. Nástrojový súbor v súčasnosti nedisponuje žiadnymi schopnosťami ransomvéru. To však neznamená, že budúca revidovaná verzia L0rdix nemusí obsahovať túto funkčnosť. Vzhľadom na to, že je navrhnutý tak, aby prenikol na počítače so systémom Windows, je možné jeho schopnosti rozšíriť. Viac sa dočítate tu: https://nulltx.com/ (v AJ)

Japonsko reklasifikuje kryptomeny, Hongkong sprísňuje predpisy

V súčasnosti sme často svedkami zmien, ktoré sa dejú v súvislosti s kryptoreguláciami. Japonsko preklasifikovalo svoju terminológiu kryptomien, zatiaľ čo v Hongkongu chcú regulátori viac dohľadu nad kryptoburzami a nad kryptospoločnosťami.

Agentúra pre finančné služby Japonska urobila prvé kroky na zaradenie Bitcoinu a altcoinov do jednej kategórie nazývanej „kryptomajetok”. Podľa miestnych médií sa tento krok uskutočnil s cieľom opätovne potvrdiť, že vláda ich nepovažuje za bežné meny. Termín „virtuálna mena” môže viesť investorov k mylnému presvedčeniu, že kryptomeny majú rovnaký status ako fiat.

V Hongkongu musia firmy pracujúce s digitálnymi menami dodržiavať predpisy stanovené Komisiou pre cenné papiere a futures. Nikkei Asian Review uviedlo, že rastúce obavy v súvislosti s praním špinavých peňazí a s podvodmi vyvolali kroky regulátorov. Pokyny SFC stanovujú, že investičné fondy s viac ako 10 %, ktoré sú určené na kryptoobchod, budú musieť získať licenciu. Budú tiež môcť predávať iba profesionálnym investorom, nie širokej verejnosti. Viac sa dočítate tu: https://www.newsbtc.com/ (v AJ)

Naše najnovšie video

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

txbKvakomat mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.