12 bánk pracuje na vlastnom stablecoine • Patent Amazonu vzbudzuje pozornosť v kryptosvete • Indický technologický gigant tlačí na centrálnu banku, aby pomáhala kryptomenovým startupom • Coinbase plánuje novinky • Interview s človekom, ktorý zaplatil 80 miliónov dolárov (v BTC) za pizzu • Trhy reagujú na Trumpove vyjadrenia • Krátky prehľad trhu
12 bánk pracuje na vlastnom stablecoine
Je všeobecne známe, že banky si s kryptomenami moc nerozumejú (nečakane). Vyriešiť to mala kryptomena Ripple, ktorá mala slúžiť najmä bankám na rýchle a lacné transakcie. Avšak ako sa zdá, idú banky svojou vlastnou cestou. Potvrdila to už samotná JP Morgan s jej vlastnou mincou a teraz sa pridáva až 12 ďalších bánk, ktoré majú pracovať na vlastnom blockchaine a stablecoine. Má ísť napríklad o UBS, Banco Santander, Barclays PLC, Bank of New York Mellon Corp a ďalšie. S touto správou prišla agentúra Reuters, ktorá potvrdila, že tieto banky údajne spolupracujú už od roku 2015 na vývoji svojho stablecoinu úplne v tichosti. Od ostatných stablocoinov sa má odlišovať tým, že dané banky budú za „svoju kryptomenu” ručiť.
Viac informácií o tejto téme nájdete tu: ccn.com
Patent Amazonu vzbudzuje pozornosť v kryptosvete
Bude Amazon prijímať kryptomeny? Pravdepodobne jedna z najčastejších otázok ľudí nielen z tohto sektora, ale aj mimo neho. Ak by sa tak stalo, tak by sa bezpochyby kryptomenám začalo dariť ako ešte nikdy predtým. Práve preto najnovší patent Amazonu vzbudzuje pozornosť. Táto spoločnosť totižto mala požiadať o patent, ktorý zahŕňa koncept proof-of-work a kryptografiu. Všetci sa preto snažia odhadnúť, čo týmto Amazon sleduje, avšak teraz je isté iba to, že Amazon aktuálne kryptomeny nemá v ponuke.
Viac o Amazone sa dočítate tu: ccn.com
Indický technologický gigant tlačí na centrálnu banku, aby pomáhala kryptomenovým startupom
NASSCOM, jedna z najväčších technologických spoločností v Indii, má údajne tlačiť na centrálnu banku danej krajiny, aby pomáhala startupom z kryptomenového odvetvia. Dôvodom má byť obava o rozrastajúci sa Fintech priemysel, ktorý v danej krajine stagnuje viac ako by mal. NASSCOM samozrejme zdôrazňuje, že regulácie sú potrebné na to, aby sa mohli Bitcoin a iné kryptomeny používať. Zakladateľ WazirX, indickej kryptomenovej burzy, má na to rovnaký názor a tvrdí, že takýto krok by veľmi pomohol novým startupom v krajine.
Viac sa dočítate tu: ccn.com
Coinbase plánuje novinky
Jednu z najznámejších búrz hádam netreba nikomu predstavovať. Coinbase patrí dlhodobo medzi najväčšie burzy v kryptomenovom svete, čo nasvedčuje aj počet používateľov alebo denný objem. Nie je to však náhoda. Táto burza totiž stále pracuje na svojom zlepšení. Práve preto sa stále viac spomínalo spojenie burzy Coinbase a novej debetnej karty, ktorá by bola vydaná v Spojených štátoch. Rovnako vraj uvažujú aj nad obchodovaním na páku, po ktorom je vraj veľký dopyt. CEO tejto burzy, Brian Armstrong, preto otvorene konštatuje, že možnosť pridania obchodovania na páku je stále reálnejšia.
Viac o spoločnosti Coinbase a plánovaných novinkách nájdete tu: ccn.com
Interview s človekom, ktorý zaplatil 80 miliónov dolárov (v BTC) za pizzu
„Bitcoin Pizza Guy” je pomerne známy pojem v kryptosvete. Označuje Laszla Hanyecza, ktorý ešte v roku 2010 zaplatil 10 000 Bitcoinov za 2 pizze. V tom čase sa Bitcoin obchodoval za menej ako cent takže je pochopiteľné, že 10 000 BTC bolo (pravdepodobne) adekvátnych. Avšak odvtedy suma poriadne vyletela a tak sa nákup tejto pizze časom trošičku predražil. Anderson Cooper sa porozprával s Laszlom Hanyeczom o jeho situácii a rozhodnutí. Časť tohto rozhovoru si môžete pozrieť tu.
Viac o Laszlovi Hanyeczovi sa dočítate tu: ccn.com
Trhy reagujú na Trumpove vyjadrenia
Ako vždy, posledná správa bude komentovať aj dianie mimo kryptomenového trhu. Konkrétne sa treba pozrieť na americké trhy, ktoré sú volatilnejšie ako zvyčajne. Dôvodom môže byť prezident Trump, ktorý v pondelok naštartoval trhy k poklesu svojimi vyjadreniami o obchodnej vojne s Čínou. Avšak trh sa zotavil z týchto vyjadrení a pomerne rýchlo sa vrátil na rovnakú úroveň, ako predtým. Dôvodom môže byť dôvera investorov v trh ako taký.
Viac informácii sa dozviete tu: ccn.com
Krátky prehľad trhu
Nakoniec ešte pridám rýchly prehľad kryptomenového trhu, ktorý neostáva nič dlžný svojej povesti. Po neskutočnom raste až nad 8 500 dolárov nám trh priniesol korekciu, čo je veľmi dobré, pretože nič nemôže rásť donekonečna. Zdravý pullback bol preto veľmi potrebný a je viac ako vhodný. Trvať môže pokojne aj celý víkend (keď sa spravidla obchoduje menej). Aktuálne je takmer každá kryptomena v mínuse. Väčšina z nich klesla o 8 až 10%, čo však ešte nemusí znamenať koniec. Či však pôjde iba o krátku korekciu a následne „to the moon” alebo o poriadny pád niekde k hranici 6 000 dolárov je teraz ešte priskoro odhadovať.
Alebo nie je?
Prečítajte si najnovšiu analýzu Bitcoinu, ktorú sme ZDARMA publikovali na Kryptomagazine. Napísal ju hlavný trader spoločnosti Crypto Kingdom, Ján Čuraj, a je naozaj obsiahla a zaujímavá. Signály od CK spolu s analýzami od T11 môžete na mesiac získať tu.
[ANALÝZA] Bitcoin dnes červený – Je čas vrátiť sa do reality!
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.