Spoliehate sa na presnosť senzorov smart hodiniek? Tieto hodnoty merajú absolútne zle

  • Štúdia sa zaoberala presnosťou merania smart zariadeniami.
  • Zdá sa, že hodnoty máme vnímať len informatívne.
  • Najväčší problém im robia kalórie a spánok.
Technológie Moderné smart hodinky toho vedia merať skutočne veľa
Moderné smart hodinky toho vedia merať skutočne veľa. Zdroj: shutterstock.com/Drazen Zigic/Lord Beard
BitmarketsBitmarkets

Dnes sú veľmi obľúbeným segmentom smart hodinky a smart náramky. Slúžia nielen ako predĺžená ruka nášho smartfónu, ale dokážu zmerať aj viaceré zdravotné metriky. Ako je to však s ich presnosťou? O téme informoval portál SMARTmania.

Dnešné takéto smart zariadenia sa objavujú na trhu čoraz častejšie, pričom ich využívajú aj športovci alebo napríklad ľudia, ktorí chcú jednoducho schudnúť.

Vtedy sa meranie viacerých metrík zíde, no tie nemusia vždy ukazovať reálne hodnoty. Treba mať preto na pamäti, že smart hodinky ukazujú len približné hodnoty; určite nejde o certifikované medicínske zariadenie.

Presnosť senzorov je však veľmi otázna

Presnosť senzorov je však veľmi otázna. Zdroj: shutterstock.com/mpohodzhay

Nová štúdia sa totiž zamerala práve na presnosť snímačov na smart hodinkách a dokázala, že namerané hodnoty treba brať so skutočnou rezervou.

Smart hodinky sú nepresné hlavne pri meraní spálených kalórií. Nepresnosť je dokonca na úrovni 15 až 21 %. Naraziť tu tak môžu práve tí, ktorí si takého zariadenie zaobstarali najmä kvôli redukcii váhy: Nepresne namerané hodnoty spálených kalórií môžu mať na nositeľov nepriaznivý dopad.

Kalórie však nie sú to jediné, čo môžu smart hodinky merať nepresne. Túto kategóriu jednoznačne vyhráva meranie spánku. Nositeľné zariadenia väčšinou nadhodnocujú spánkové skóre, a to až o 10 %. Smart zariadenia však pri meraní spánku podceňujú tiež latenciu nástupu spánku. Chybné merania boli zaznamenané v rozmedziach od 12 až do 180 %. To je už hodnota, ktorá s realitou nemá nič spoločné.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 76 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: SMARTmaniaTAGY:
Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.