Solana môže dosiahnuť do konca roka cenu 500 dolárov: Kľúčové faktory, ktoré vplývajú na cenu SOL

  • Solana zažíva výrazný rast a jej cena vyskočila na 237 dolárov.
  • Za týmto nárastom stojí najmä boom meme coinov, ktorých trhová kapitalizácia prekročila 114 miliárd dolárov.
  • K rastu Solany prispieva aj rozvoj jej ekosystému.
Sponzorované články Solana má potenciál rásť
Solana má potenciál rásť. Zdroj: shutterstock.com/Creativa Images
Kvakomat PC bannerBitmarkets

V priebehu posledných dvoch týždňov vyskočila cena Solany o viac než 52 %. Dnes sa obchoduje za 237 dolárov. Tento rast je sprevádzaný prudkým záujmom o meme coiny. Za posledné dva týždne sa objem trhovej kapitalizácie meme coinov zdvojnásobila a dnes má tento kryptomenový segment hodnotu viac ako 114 miliárd dolárov.

Kým Solana mieri na nový cieľ 500 dolárov, meme coiny ako PEPU lámu rekordy už v štádiu predpredaja.

Môže Solana dosiahnuť cenu 500 dolárov už do konca roka 2024? Poďme si predstaviť kľúčové faktory, ktoré v súčasnosti vplývajú na vývoj ceny SOL a jej blockchainu.

Ekosystém Solany rastie: Trhová hodnota pump.fun presiahla 8 miliárd dolárov

Blockchain Solana je známy svojim progresívnym prístupom a otvorenosťou voči inovatívnym technológiám. Kombinácia mechanizmov proof-of-stake a proof-of-history, na ktorých stavia, poskytuje rýchle a škálovateľné riešenia. Tým si na trhu s kryptomenami drží silnú pozíciu a dokonca v niektorých prípadoch prekonáva aj blockchain Ethereum.

Najnovšie údaje z DefiLlama ukazujú, že denné objemy obchodov na platforme Raydium dosahujú 5,2 miliardy dolárov. Táto DEX platforma je súčasťou ekosystému Solana. Dnes svojim objemom obchodov prekonáva aj platformu Uniswap na sieti Ethereum a to až o 48 %.

Jedným z kľúčových katalyzátorov rastu Solany je výrazný nárast popularity meme coinov. Veľká zásluha sa pripisuje predovšetkým platforme pump.fun, ktorá umožňuje používateľom jednoducho a lacno vytvárať nové coiny. S trhovou kapitalizáciou 8,2 miliardy dolárov a denným objemom obchodov 4,3 miliardy dolárov je skutočným magnetom pre investorov.

Najúspešnejším projektom pump.fun je Peanut the Squirrel (PNUT), ktorý za dva týždne od svojho spustenia dosiahol trhovú hodnotu 1,6 miliardy dolárov. Investori, ktorí token kúpili za jeho najnižšiu trhovú cenu, dosiahli návratnosť až 5 099 %. Tento úspech vyústil do zvýšenému záujmu aj o ďalšie projekty na tejto platforme.

Ak hľadáte ďalší sľubný token na pump.fun, pozrite si sekciu „about to graduate” v rozšírenej časti platformy. Táto sekcia obsahuje tokeny, na ktoré čoskoro príde rad. Všetky tokeny spustené cez pump.fun launchpad sú férovými predajmi bez predpredaja či alokácií pre vývojársky tím.

Solana vystrelila po zaradení na Robinhood a Coinbase

Jedna z najznámejších investičných platforiem na svete – Robinhood, nedávno opätovne zaradila Solanu do svojej ponuky. Keď následne začlenila do svojho portfólia index Solany COIN50 aj najväčšia burza Coinbase, inštitucionálni investori reagovali okamžitým záujmom. 6 % podiel Solany v tomto indexe dokonca presahuje aj jej súčasný podiel na celkovej trhovej kapitalizácii kryptomien (3,56 %).

Ďalším z dôležitých faktorov, ktorý bude mať vplyv na vývoj cien Solany je možné schválenie ETF na Solane. Spoločnosť VanEck podala svoju žiadosť na americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC) ešte v júni 2024. Či bude tento krok úspešný bude do značnej miery závisieť od politických zmien v USA, kde sa očakáva jasnejšia legislatíva a väčšia podpora rozvoja blockchainových technológií.

Kryptomenový priemysel jednoznačne zažíva silné oživenie a investori presúvajú časť svojho kapitálu do perspektívnych meme coinov v predpredaji. Veľká pozornosť smeruje k novému coinu PEPU, ktorý v predpredaji vyzbieral už viac 40 miliónov dolárov.

Pepe Unchained pripravuje vlastnú DEX burzu a granty pre developerov

Keď tvorcovia projektu Pepe Unchained (PEPU) predstavili svoj zámer vytvoriť vlastnú pump platformu pre tvorbu meme coinov a premostiť sieť Ethereum s vlastnou druhou blockchainovou vrstvou, obchodníci s kryptomenami okamžite spozorneli.

Vývojársky tím totiž vybudoval nad primárnou sieťou Ethereum Layer 2 vrstvu Pepe Chain s cieľom poskytnúť obchodníkom až 100-násobne rýchlejšie transakcie než tie na blockchaine Ethereum. 

Kým počas obchodnej špičky primárna sieť Ethereum trpí častým preťažením, Pepe Chain spracuje transakcie expresnou rýchlosťou a za zlomok ceny. Takáto výhoda na trhu je pre skúseného obchodníka s kryptomenami neoceniteľná, čo potvrdzuje výrazný investičný záujem.

Ekosystém Pepe Unchained

Ekosystém Pepe Unchained. Zdroj: Pepe Unchained

Od spustenia predpredaja ubehlo niekoľko týždňov a objem vyzbieraného kapitálu už prekročil rekordných 40 miliónov dolárov. Záujem o nový meme coin PEPU narastá úmerne s blížiacim sa koncom predpredaja. Cena natívneho tokenu PEPU je v čase písania článku 0,01295 dolárov, pričom stúpa každých 12 hodín.

Pri budovaní ekosystému kladie tím projektu silný dôraz na funkcionalitu a efektivitu. Na držiteľov coinu PEPU tak čaká séria pripravovaných nástrojov:

  • Pepe’s Pump Pad – unikátna platforma pre spúšťanie nových meme coinov,
  • vlastná DEX burza,
  • integrovaný Block explorer,
  • granty pre vývojárov dApps na Pepe Chain.

Skorí investori si môžu meme coin PEPU zakúpiť priamo na domovskej stránke projektu pripojením svojej kryptopeňaženky a použitím ETH, BNB, USDT alebo platobnej karty.

Web Pepe Unchained

Článok vznikol v spolupráci s firmou Clickout.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové. Obzvlášť investovanie do predpredaja (ICO). Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne preverili každý projekt a investovali iba to, o či si môžete dovoliť prísť!

txbKvakomat mobil