SOI upozorňuje na nebezpečný produkt. Hrozí zasiahnutie elektrickým prúdom

  • Všetky aktuálne informácie o nebezpečných výrobkoch sú dostupné na oficiálnej webovej stránke SOI.
  • Slovenská obchodná inšpekcia reagovala na zistené nedostatky razantne.
  • Táto závažná chyba môže viesť k úrazu elektrickým prúdom.
Novinky SOI upozorňuje na nebezpečný produkt
SOI upozorňuje na nebezpečný produkt. Zdroj: Shutterstock.com/Dean Drobot, Elias Bitar

V rámci svojej kontrolnej činnosti Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) odhalila na domácom trhu nebezpečný výrobok, ktorý môže ohroziť zdravie spotrebiteľov. Ide o dekoratívne LED svietidlo v tvare stromčeka, ktoré pochádza z Číny a predstavuje potenciálne nebezpečenstvo úrazu elektrickým prúdom.

Svietiaci stromček s plastovým ukončením LED svetelných zdrojov v tvare kvetu je podľa zistení inšpekcie nedostatočne mechanicky pevný, čo umožňuje prístup k živým častiam. Táto závažná chyba môže viesť k úrazu elektrickým prúdom. Okrem toho výrobok vykazuje aj ďalšie technické nedostatky, ktoré by mohli ohroziť bezpečnosť alebo zdravie spotrebiteľov.

Čo môže spôsobiť problémy?

Medzi identifikované problémy patrí:

  • Nedostatočný prierez vodičov
  • Nedostatočná dĺžka kábla medzi vidlicou a prvou objímkou
  • Chýbajúce povinné označenie výrobku
  • Absencia návodu na použitie v akomkoľvek jazyku

„Tento výrobok predstavuje vážne riziko pre spotrebiteľov. Nedostatočná mechanická pevnosť a ďalšie technické nedostatky môžu viesť k nebezpečným situáciám. Preto sme okamžite prijali opatrenia na ochranu trhu a spotrebiteľov,” uvádza Slovenská obchodná inšpekcia.

Opatrenia na ochranu spotrebiteľov

Slovenská obchodná inšpekcia reagovala na zistené nedostatky razantne. Nariadila okamžité stiahnutie nebezpečného výrobku z trhu a uložila kontrolovaným osobám povinné opatrenia. Tie zahŕňajú:

  1. Zákaz ďalšieho sprístupňovania výrobku na trhu
  2. Stiahnutie všetkých kusov z predaja
  3. Informovanie spotrebiteľov o rizikách spojených s týmto produktom

Bezpečnosť spotrebiteľa je prioritou Slovenskej obchodnej inšpekcie. Vyzýva teda každého, kto si tento výrobok zakúpil, aby ho okamžite prestal používať a vrátil ho predajcovi.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 76 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Práva spotrebiteľov pri vrátení nebezpečného výrobku

Späť
Strana 1/2Ďalej
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.