Slovenský spracovateľ hydiny sa topí v problémoch. Firma mieri do konkurzu

  • Ak súd tento krok schváli, bude nasledovať rozpredávanie majetku spoločnosti.
  • Táto firma sa spája so známym slovenským podnikateľom.
Ekonomika Slovenský spracovateľ hydiny sa topí v problémoch
Slovenský spracovateľ hydiny sa topí v problémoch. Zdroj: Shutterstock.com/stockcreations, Trock.kc
Okazio PCFreedum fighter mobil

Renomovaná spoločnosť špecializujúca sa na chov hydiny má daňový dlh v desiatkach miliónov eur. Podnikateľ, ktorý je spájaný s týmto hydinárskym biznisom, čelí obvineniam z daňových podvodov. Poukázali na to Hospodárske noviny.

Spoločnosť Hydina Slovensko momentálne smeruje do konkurzu. Podľa informácií portálu dlhuje Finančnej správe 23 miliónov eur. Keďže exekučné opatrenia neviedli k vymoženiu dlhu, Finančná správa pristúpila k radikálnemu kroku. Daňový úrad v Banskej Bystrici poslal firmu so sídlom v Lieskovci (okres Zvolen) do konkurzu.

Kto je Pavol Konkoľ?

Jeho meno sa spája aj s inými hydinárskymi firmami – Podtatranská hydina a Hydina SK. Konkurzné konanie sa týka všetkých troch subjektov. Všetky spoločnosti, ktoré sa spájajú s Konkoľom, štátu dlhujú takmer 35 miliónov eur.

 

Ak súd tento krok schváli, bude nasledovať rozpredávanie majetku spoločnosti s cieľom čiastočne splatiť dlh.

Aj napriek tomu, že konečným užívateľom výhod firmy Hydina Slovensko je oficiálne Simona Konkoľová, ak sa pozrieme do pozadia firmy, uvidíme tam známeho podtatranského podnikateľa Pavla Konkoľa. 

Podnikateľ je zapletený do dvoch rôznych káuz. V minulosti strávil rok vo väzbe pre podozrenie z daňových podvodov, pri ktorých mali firmy cez fiktívne obchody získavať neoprávnené vratky DPH a znižovať dane. Súdy v tejto veci stále prebiehajú.

Konkoľ je tiež zapletený do kauzy Babylon, kde bol údajne vydieraný hrozbou väzobného stíhania, ak nezaplatí požadovanú sumu.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Problémy postihli aj ďalšie firmy

Späť
Strana 1/2Ďalej
Kvakomat PC bannerSolaxy mobil banner
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.