Slovensko sa môže pochváliť špičkovým výcvikovým strediskom. Vyškolí vás proti kybernetickým hrozbám

  • Slovensko má nové výcvikové stredisko, ktoré je zamerané na ochranu proti kybernetickým útokom.
  • CyberAréna bude organizovať cvičenia pre skupiny.
  • Odborníci z verejnej správy dostanú tréning zadarmo.
Novinky Štát otvoril výcvikové stredisko CyberAréna
Štát otvoril výcvikové stredisko CyberAréna. Zdroj: shutterstock.com/ImageFlow
Kvakomat PC bannerMind of Pepe mobil

Štátny tajomník Ivan Ivančin a generálny riaditeľ sekcie kybernetickej bezpečnosti Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Ervín Šimko otvorili nové výcvikové a školiace stredisko CyberAréna. Stredisko odborníkom umožní získať kľúčové zručnosti a vyskúšať si, ako reagovať na simulované kybernetické incidenty. Informoval o tom v stredu odbor komunikácie rezortu.

„Vďaka nášmu školiacemu stredisku môžeme organizovať cvičenia pre skupiny ľudí s kapacitou do 32 osôb. CyberArénou vytvárame príležitosť na prehĺbenie pochopenia kybernetických útokov a poskytujeme praktické skúsenosti, ktoré pomôžu stať sa lepším obrancom v odolávaní rôznych útokov, ako sú vírusy, malware či phishing. Umožníme tak nahliadnuť do mysle útočníka a pripraviť sa na ochranu vašich systémov,” uviedol Ivančin.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Zamestnanci verejnej správy majú výcvik zadarmo

Výcvikové stredisko bolo otvorené vďaka projektu podporeného z operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Vzdelávacie aktivity v CyberAréne majú byť podľa rezortu pre každého odborníka z verejnej správy zadarmo. „Stredisko je unikátne na Slovensku a môže konkurovať európskym aj svetovým výcvikovým centrám v oblasti kybernetickej bezpečnosti,” dodal rezort.

V oblasti kybernetickej bezpečnosti bolo podľa MIRRI SR v minulom roku preškolených viac ako 1 200 odborných zamestnancov z viac ako 40 rôznych subjektov verejnej správy. Uskutočnilo sa to v rámci projektu Výcvikové školiace stredisko pre bezpečnosť prevádzky a správy IT pre sektor verejnej správy.

Prečítajte si aj: Obrovský kryptopodvod: Slováci a Česi prišli o desiatky miliónov. Naleteli podvodníkom

txbtxb