Slovenská sporiteľňa rozdá 10-tisícové príspevky. Kto ich môže získať?

  • Slovenská sporiteľňa v tomto roku ponúka príspevky v celkovej hodnote 250-tisíc eur.
  • Požiadať o ne môžu mestá, obce a neziskové organizácie.
  • Grant je učený na podporu projektov, ktoré prispievajú k zlepšeniu kvality životného prostredia.
Novinky Slovenská sporiteľňa podporí environmentálne projekty
Slovenská sporiteľňa podporí environmentálne projekty. Zdroj: shutterstock.com/Karolis Kavolelis
BitmarketsKvakomat mobil

Najväčšia slovenská banka rozdá až štvrť milióna eur prostredníctvom svojej nadácie. Ide o najväčší grant, ktorý ponúkajú firemné nadácie na Slovensku. Zabojovať o získanie finančného príspevku môžu slovenské mestá, obce a neziskové organizácie. Slovenská sporiteľňa si z nich vyberie tie najlepšie projekty, ktoré prispejú k zelenšej budúcnosti.

Slovenská sporiteľňa opäť finančne podporí zelenú budúcnosť

Slovenské mestá, obce a neziskové organizácie sa môžu uchádzať o finančnú pomoc od Slovenskej sporiteľne. Tá je určená na podporu projektov, ktoré majú pozitívny vplyv na životné prostredie. Grant podporí tie projekty, ktoré prinesú konkrétne, merateľné výsledky v environmentálnej oblasti.

Správkyňa Nadácie Slovenskej sporiteľne Barbara Henterová uviedla:

Môže ísť napríklad o projekty revitalizácie zelených plôch, ale aj riešenia, ktoré pomôžu zvýšiť odolnosť sídel voči nepriaznivým dôsledkom klimatickej zmeny, zlepšiť kvalitu životného prostredia a mikroklímy, zvýšiť lokálnu biodiverzitu alebo znížiť uhlíkovú stopu.

Samosprávy môžu svoje projekty predkladať do 3. apríla 2024 a Slovenská sporiteľňa začiatkom mája rozhodne, ktoré z nich podporí. Každý projekt môže zabojovať o finančný príspevok vo výške 10- až 15-tisíc eur.

Táto iniciatíva nie je nová – Nadácia Slovenskej sporiteľne pravidelne podporuje projekty, ktoré majú pozitívny environmentálny dopad a prispievajú k ochrane životného prostredia. Avšak, tento rok sa jej úsilie zdvojnásobilo, keď sa rozhodla pridať aj praktický tréning pre záujemcov o granty, aby im pomohla lepšie sa orientovať v procese prípravy projektových žiadostí.

Pre zástupcov miest a obcí pripravila celodenný tréning, v rámci ktorého sa dozvedeli, ako správne projekt pripraviť, ako analyzovať lokálne potreby a nájsť pre ne riešenie. Ten, kto sa tréningu nezúčastnil, má možnosť pozrieť si jeho videozáznam.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

V minulom roku získalo príspevok až 21 projektov

Minuloročné úspechy hovoria samy za seba – 21 projektov získalo finančnú podporu a úspešne sa realizovali – od zachytávania dažďovej vody až po vytvorenie biodiverzitných lúk, či vybudovanie oddychovej zóny na sídlisku. Každý z týchto projektov má svoju unikátnu hodnotu a prispieva k rozvoju udržateľného životného štýlu.

Pokračujeme v podpore udržateľnosti a iných verejnoprospešných projektov. Ročne investuje približne 1,5 milióna eur do projektov z oblasti udržateľnosti, vzdelávania, dostupného bývania, zdravého životného štýlu a rozvoja občianskej spoločnosti a demokracie.

Prečítajte si aj: Veľká slovenská banka zaviedla úplne nový spôsob platieb. Prináša množstvo výhod

Okazio PCtxb
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.