Slovenská banka vydala varovanie. Na peniaze jej klientov práve útočia hackeri

  • ČSOB vydala alarmujúce varovanie pred masívnou vlnou phishingových útokov.
  • Kyberzločinci sa vydávajú za banku a chcú vylákať od klientov citlivé údaje.
  • Klienti, ktorí podvodníkom naletia, môžu prísť o všetky peniaze.
Novinky Banka ČSOB vydala varovanie
Banka ČSOB vydala varovanie. Zdroj: shutterstock.com/fizkes
Coinfactory PC banerBitmarkets

Banka ČSOB vydala 26. februára 2025 naliehavé varovanie pre svojich klientov. Podľa oficiálneho oznámenia banky aktuálne prebieha „veľmi silná phishingová vlna”, ktorej jediným cieľom je získať citlivé údaje klientov a následne ich pripraviť o peniaze. Kybernetickí podvodníci pritom vystupujú v mene ČSOB, ale aj ďalších finančných inštitúcií.

„Dovoľujeme si Vás upozorniť, že v týchto dňoch zaznamenávame veľmi silnú ‚phishingovú‘ vlnu, ktorej cieľom je v mene ČSOB (ale aj ďalších spoločností) vylákať od klientov citlivé údaje, a zneužiť tak ich financie,” uvádza sa v oficiálnom vyhlásení banky, zverejnenom na jej webovej stránke.

Ako prebieha útok?

Phishing je typ kybernetického útoku, pri ktorom sa podvodníci maskujú ako dôveryhodná inštitúcia – v tomto prípade banka. Klientom zasielajú e-maily, SMS správy alebo ich presmerujú na falošné webové stránky, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako oficiálne stránky banky.

Tieto podvodné správy zvyčajne obsahujú naliehavú výzvu na akciu – napríklad potrebu „overiť” svoj účet, „aktualizovať” osobné údaje alebo „potvrdiť” transakciu. Ich skutočným cieľom je však získať prihlasovacie údaje do internetbankingu, čísla kreditných kariet a ďalšie citlivé informácie.

Vlna phishingových útokov

Vlna phishingových útokov. Zdroj: shutterstock.com/fizkes

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 69 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
Okazio PCCoinfactory mobil baner
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.

Najčítanejšie články

1

Vlaky zadarmo pre seniorov majú svoje obmedzenia. Na toto si musíte dať pozor

2

Návod, ako legálne zarábať na Bitcoine bez platenia daní

3

Vlaky zastavia, nastúpia bagre. Na dôležitej trase sa chytá niekoľkodňová výluka

4

Komplexná analýza a predpovede ceny zlata na roky 2025 až 2030

5

Dôchodky budú nižšie. Slováci by sa na to mali pripraviť

PR články

Perfektné načasovanie investície? Mýtus, na ktorý netreba čakať

Marek Jendrál  | 7. marca 2025

V roku 2020 sa Bitcoin prepadol pod hranicu 5 000 eur, čo vyvolalo vlnu paniky a predikcie o jeho zániku. Zakladateľ Binance Changpeng Zhao (CZ) v tom čase uviedol, že sa teší na deň, keď médiá budú hlásiť, že Bitcoin padol zo 101 000 eur na 85 000 eur.

Kryptomeny a správne obchodovanie