Slovenská banka predstavila jedinečnú novinku. Poteší mnohých Slovákov

  • Tretia najväčšia slovenská banka spustila unikátnu aplikáciu.
  • Používať ju môžu všetci, nielen klienti banky.
  • Zábavnou formou naučí deti základy finančnej gramotnosti.
Novinky Tatra banka spustila finančnú aplikáciu pre deti
Tatra banka spustila finančnú aplikáciu pre deti. Zdroj: shutterstock.com/fizkes/Ana_Morning
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Tatra banka predstavila jedinečnú funkcionalitu. Určená je pre tých najmladších klientov, sčasti však aj pre „neklientov” banky. Aplikácia TABI poteší najmä rodičov. Vďaka premyslenej appke získajú ich deti základné poznatky zo sveta peňazí i prvé základy finančnej gramotnosti, informuje banka na svojej webstránke.

Tatra banka pomôže deťom porozumieť svetu financií

Na základe výsledkov viacerých celosvetových štúdií sa Slovensko umiestnilo takmer na chvoste rebríčka finančnej gramotnosti, a teda ďaleko pod priemerom Európskej únie.

Tatra banka sa preto rozhodla prispieť k zvýšeniu úrovne finančnej gramotnosti Slovákov. Vytvorila totiž unikátnu detskú aplikáciu.

Tatra banka prináša novú aplikáciu TABI určenú pre najmladších klientov. Novinka na slovenskom trhu pozostáva z dvoch častí. Edukačno-herná časť je zameraná na finančné vzdelávanie detí a je prístupná pre všetkých bez ohľadu na to, či sú klientmi banky. V druhej časti nájdu klienti bankové funkcionality, cez ktoré sa deti naučia narábať s vlastnými peniazmi.

Späť
Strana 1/2Ďalej
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.