Slovákov okradli o 33 miliónov eur. Podvodníci vyčíňajú znova a polícia nerobí nič

  • Slováci prišli o milióny eur pri investičnom podvode.
  • Novela trestného zákona umožní vinníkom vyviaznuť len s podmienkou.
  • Na scéne sa objavila nová firma, ktorá zneužíva praktiky BMG Invest alebo Horizont Slovakia.
Novinky Axe Capital podniká nezákonne ďalej
Axe Capital podniká nezákonne ďalej. Zdroj: shutterstock.com/Studio Romantic/fizkes
BitmarketsKvakomat mobil

Axe Capital obrala Slovákov o desiatky miliónov eur, no riešenie podvodu sa nevydarilo. Tragický príbeh finančnej podvodnej schémy však sa opakuje. Stovky slovenských investorov prišli o vyše 33 miliónov eur, pričom vyšetrovanie prakticky stagnuje a hlavní aktéri stále slobodne podnikajú.

Slováci prišli o peniaze podobne ako v BMG Invest

Elitná NAKA síce pred rokom a pol zasahovala v akcii Investor, no doteraz sa nepodarilo vrátiť poškodeným ani euro, ako informuje nadácia Zastavme korupciu.

Prípad má pritom mnohé znaky podobné známym podvodným nebankovkám ako BMG Invest či Horizont Slovakia, ktoré v minulosti otriasli dôverou ľudí vo finančný trh.

Spoločnosť Axe Capital Group SE fungovala roky bez potrebných povolení a systematicky vyberala peniaze od dôverčivých investorov.

Národná banka Slovenska varovala Slovákov neskoro

Prvé varovanie zo strany Národnej banky Slovenska (NBS) prišlo až na jar 2022, teda po niekoľkých rokoch aktívneho pôsobenia investičnej spoločnosti.

Národná banka Slovenska upozorňovala Slovákov:

Činnosť spoločnosti v súčasnosti nepodlieha dohľadu NBS, spoločnosť nemá udelené žiadne povolenie NBS na výkon činnosti v oblasti finančného trhu na Slovensku a nie je zapísaná v žiadnom registri vedenom NBS. Finančné prostriedky investované prostredníctvom tejto spoločnosti nie sú kryté Fondom ochrany vkladov ani Garančným fondom investícií.

Axe Capital a jej hlavný aktér

Ústrednou postavou kauzy je Peter Béreš, košický šéf Axe Capital Group SE. Napriek tomu, že bol zadržaný, začiatkom tohto roka bol prepustený z väzby a momentálne sa úspešne vyhýba akejkoľvek medializácii.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
txbAnycoin mobil banner
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.