Slovákom zmizli z účtov peniaze. Šokuje vás, čo sa stalo

  • Peniaze klientov jednej slovenskej banky začali záhadne miznúť.
  • Vinníkom bol pracovník banky.
Novinky Slovákom kradol peniaze zamestnanec banky
Slovákom kradol peniaze zamestnanec banky. Zdroj: shutterstock.com/Andrey Popov/AdriaVidal
Wallstreetpepe PC banerOkazio mobil

Keď sa objavia správy o tom, že „ľudia prišli o peniaze v banke”, väčšinou za tým stojí nejaký zákerný podvod alebo hackerský útok. Slováci často naletia falošným mailom alebo SMS-kám, ktoré od nich vylákajú bankové údaje, a potom im podvodníci vybielia celý účet. Tentokrát klientom slovenskej banky zmizli peniaze z úplne iného dôvodu.

Slováci prišli o peniaze za zvláštnych okolností

Slováci prišli o peniaze na bankových účtoch. Zaujímavé je, že im ich ukradol samotný vedúci pobočky banky. Celkovo bankár ulúpil až 170-tisíc eur. Za svoje konanie už dostal podmienečný trest, keďže sa ku krádeži priznal a prokurátorovi podpísal dohodu o vine a treste. O téme informoval portál MY Liptov.

Zamestnanec banky kradol klientom peniaze

Ružomberčan spôsobil obrovský škandál. Z účtov klientov banky, v ktorej pracoval, si priebežne prevádzal nemalé peniaze na svoj vlastný účet.

Ako vedúci pobočky banky mal prístup ku všetkým účtom klientov. Túto výhodu napokon zneužil na vlastné obohatenie. Šikovný bankár potajomky postupne prevádzal na vlastný účet peniaze klientov. Za jeden jediný mesiac si tak prilepšil o takmer 120-tisíc eur.

Zlodejský bankár okradol nielen klientov, ale aj samotnú banku. Privlastnil si peniaze, ktoré boli uložené v bankovej pokladni, a dokonca aj tie, ktoré ležali v trezore. Banku takto obral o viac než 50-tisíc eur.

Poškodeným klientom banka po prevalení škandálu peniaze vrátila. Vinník jej ich však bude musieť splatiť. Zamestnanec banky si za svoje konanie vyslúžil trojročný podmienečný trest.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
Kvakomat PC bannertxb
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.