Slováci už nebudú potrebovať fyzické doklady. Kompletne ich nahradí digitálna peňaženka

  • Hlavným cieľom zavedenia digitálnej peňaženky je zvýšiť bezpečnosť.
  • Členské krajiny majú dva roky na implementáciu aplikácie.
Off topic Slováci už nebudú potrebovať fyzické doklady
Slováci už nebudú potrebovať fyzické doklady. Zdroj: Shutterstock.com/TStudious
BitmarketsKvakomat mobil

Európska únia zavádza inováciu v podobe Digitálnej peňaženky, ktorá umožňuje legitimizáciu pomocou mobilnej aplikácie. Táto nová služba uľahčuje elektronickú komunikáciu a eliminuje potrebu nosiť so sebou fyzické občianske alebo vodičské preukazy. Uvádza to portál TA3.

Expert na elektronický podpis Richard Margala uvádza, že digitálne peňaženky nie sú žiadnou novinkou. Poukazuje na to, že ich v podstate používame takmer všetci už aj teraz. Ide totiž o aplikácie, ktoré ukladajú platobné a vernostné karty, no aj cestovné lístky.

Princíp je rovnaký

Podľa Margalu funguje Európska peňaženka digitálnej identity na podobných princípoch a navyše prináša značné rozšírenie funkčnosti.

Hlavná funkcionalita spočíva v možnosti uložiť osobné doklady, potvrdenia alebo zdravotné informácie. Elektronický podpis bude neoddeliteľnou súčasťou tohto procesu.

Okrem toho tento druh peňaženky svojmu majiteľovi umožní nahrať a uložiť viaceré doklady. Pôjde o občiansky preukaz, vodičský preukaz a v hre je aj cestovný pas. Celá digitálna peňaženka by mala byť bezplatná.

Expert odhaduje, že podľa legislatívy by mala byť peňaženka pre občanov bezplatná, rovnako ako aj elektronický podpis na nekomerčné účely. Avšak, s príchodom doplnkových služieb je pravdepodobné, že sa objavia aj poplatky.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Kedy príde digitálna peňaženka?

Späť
Strana 1/2Ďalej
txbOkazio mobil
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.

Najčítanejšie články

1

Vyberte si hotovosť. Najväčšia banka vypne bankomaty aj platobné karty

2

Trinásty dôchodok sa dramaticky zmení. Skupina seniorov príde o stovky eur

3

Pád východoslovenského giganta? Firma čelí konkurzu, zamestnanci hrozia štrajkom

4

Na slovenskom trhu sú dva nebezpečné výrobky. Ich používanie môže mať fatálne následky

5

Ďalšia automobilka avizuje veľké prepúšťanie. Jej autá zrazu takmer nikto nechce

PR články

Dosiahne Bitcoin hranicu 100-tisíc dolárov ešte do konca roka? Tu je odpoveď

Henrieta Balázsová  | 14. novembra 2024

Článok vznikol v spolupráci s XTB. V posledných týždňoch sa na kryptomenovom trhu zvyšuje optimizmus a investori sledujú, či Bitcoin a ďalšie digitálne meny môžu dosiahnuť nové cenové rekordy.

Dokáže Ethereum napodobniť raketový rast Bitcoinu? Odborníci majú odpoveď

Henrieta Balázsová  | 12. novembra 2024

V období, keď Bitcoin dosahuje svoje nové historické maximá a približuje sa k hranici 90 000 USD, vzniká mimoriadne zaujímavá situácia aj pre Ethereum.

Napodobní Ethereum rast Bitcoinu?