- Slovensko je plné kvalitných kúpeľov, navštívili ste už niektoré?
- Mnohí Slováci o tom nevedia, no na návštevu niektorých z nich majú nárok bez toho, aby ich to stálo peniaze.
Poplatky sa líšia podľa klasifikácií A a B. „V kategórii A predstavuje poplatok 1,70 eura na deň kúpeľnej starostlivosti, zatiaľ čo v kategórii B ide o päť eur alebo 7,30 eura denne, čo závisí od sezóny. V prvom a štvrtom štvrťroku je to nižšia suma (5 eur), zatiaľ čo vo druhom a treťom je vyššia (7,30 eura),” uviedla riaditeľka odboru schvaľovacích činností VšZP.
Ubytovanie sa poskytuje v štandardnej izbe, čo zahŕňa minimálne dvojlôžkovú izbu a možnosť oddelených sociálnych zariadení. Ak si poistenec želá nadštandardné ubytovanie, musí o to požiadať priamo v kúpeľnom zariadení. Samozrejme, je možné, že za túto nadštandardnú službu bude musieť zaplatiť doplatok v súlade so sadzbami stanovenými daným zariadením, dodala Ľudmila Kraus.
Osobou, ktorá posiela žiadosť o kúpeľnú liečbu, je odborný lekár. Ten musí vypísať návrh o kúpeľnú starostlivosť. Kraus ozrejmuje, že je rozdiel v tom, či príde návrh v papierovej podobe poštou, alebo elektronickou formou.
„Pri elektronickom návrhu trvá vybavenie žiadosti jeden až dva dni. Pri papierovej forme je legislatívna norma 30 dní,” dodáva.
Krausová zdôraznila význam sledovania dátumu platnosti návrhu. „Dátum poslednej platnosti označuje časový rámec pre realizáciu kúpeľnej starostlivosti. Nejde o deň nástupu,” dodala.
Už sa viac neboj o svoje peniaze.
Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.