Slováci naleteli na falošné dovolenky. Prišli o veľké peniaze

  • Podvodníci útočia na Slovákov cez falošné dovolenky.
  • Zlákajú ich atraktívnou ponukou a potom im vybielia účet.
Novinky Slováci musia dávať pozor na falošné cestovky
Slováci musia dávať pozor na falošné cestovky. Zdroj: shutterstock.com/Master1305/makesushi1
Memex PC bannerFlockers mobil

Podvodníci skúšajú svoje triky na Slovákov aj počas dovolenkového obdobia. Internet zaplavili ponuky falošných cestovných kancelárií, ktoré sa javia a skutoční licencovaní sprostredkovatelia zájazdov. Pravda je však taká, že ak na nich Slováci natrafia, tak prídu o peniaze. Takéto cestovateľské podvody už pripravili ľudí o statisíce eur. Prečítajte si, na čo si treba dať pozor.

Slováci môžu naletieť na falošné dovolenky

Podvodníci zneužívajú dôveru spotrebiteľov ponukou atraktívnych, no neexistujúcich dovolenkových balíčkov, ktoré šíria prostredníctvom rôznych online platforiem a sociálnych sieti.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr varuje Slovákov:

Opäť upozorňujeme cestujúcu verejnosť, aby nepodľahla mimoriadne zaujímavým a podozrivo nízkym cenám zájazdov predávaných cez rôzne webové portály a sociálne siete. S veľkou pravdepodobnosťou sa stanú obeťami podvodu.

Slovenská obchodná inšpekcia opakovane varuje pred rizikovými online cestovnými kanceláriami, ktoré využívajú falošné certifikáty, zavádzajúce informácie a zneužívajú obchodné mená renomovaných cestovných agentúr.

Cestovky bez licencie

Podvodníci často prezentujú ponuky cez webové stránky s doménou .sk, čo vytvára dojem dôveryhodnosti, no v skutočnosti tieto firmy nie sú registrované v slovenských obchodných registroch a nemajú ani potrebné licencie na prevádzkovanie cestovnej kancelárie.

 

Typické znaky dovolenkových podvodov

Podvodné cestovné kancelárie často fungujú na internete len krátku dobu, počas ktorej dokážu nalákať množstvo spotrebiteľov na atraktívne ponuky dovoleniek za výrazne nižšie ceny. Slováci môžu falošné cestovky odhaliť vďaka týmto znakom:

Späť
Strana 1/2Ďalej
Okazio PCOkazio mobil
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.