Slováci, na tento e-shop si dajte pozor. Miesto tovaru sa dočkáte obvinenia, že ste „hater”

  • Na e-shop s názvom RightDeal.sk si dávajte rozhodne pozor.
  • Viacero zákazníkov sa sťažuje na neférový prístup.
  • E-shop tovar nedodá, no pri storne vám ani nevráti peniaze.
Ekonomika Pozor na tento podvodný e-shop
Pozor na tento podvodný e-shop. Zdroj: Shutterstock.com/Gorodenkoff/JuYochi
Anycoin pc bannerBitmarkets

V obehu je ďalší podvodný e-shop, ktorý predáva mix tovaru, ktorý ale nikdy nedodá, a len vás pripraví o peniaze. Problémy sú však aj v nedostatočnej komunikácií. O téme informoval denník SME.

Reč je o e-shope RightDeal.sk. Ten toho predáva skutočne veľa, nájdete tu ako elektroniku, tak aj vybavenie pre dom a záhradu. Láka pritom na nižšie ceny oproti konkurencii.

Zákazníci si však začali všímať nezrovnalosti. Napríklad, na známom porovnávači cien Heureka.sk ho odporúča iba 28 % zákazníkov. Problémy hlásia zákazníci s tým, že im nebol dodaný objednaný tovar a ani storno platba.

E-shop najskôr naláka zákazníkov na zálohovú platbu na účet, pričom túto ponuku zvýhodní zľavou z nákupu vo výške 0,5 %. Na druhej strane, platba kartou je spoplatnená 2 % z hodnoty nákupu.

Podvod vás pripraví o peniaze

Podvodný e-shop vás pripraví o peniaze. Zdroj: Shutterstock.com/fizkes

Dobierku neposkytuje, pričom e-shop to vysvetľuje tak, že z dôvodu haterov je táto možnosť dočasne pozastavená. Možno je to aj tým, že za ňu pýtal až 13,40 eura.

Jednej zákazníčke sa stalo to, že dva dni po objednávke ju e-shop kontaktoval s tým, že daný tovar nemajú, a aby si vybrala niečo iné. Zákazníčka však požiadala o storno nákupu s následným vrátením peňazí. E-mail so stornom dorazil až po ôsmich dňoch.

Ani po mesiaci však peniaze na účet nedorazili. Nepomohlo ani opätovné kontaktovanie. E-shop buď neodpísal, alebo odpoveď bola v znení, že daný prípad dajú preveriť na ekonomické oddelenie. Takúto skúsenosť má viacero zákazníkov.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Ani SOI nemá žiadne právomoci

Späť
Strana 1/2Ďalej
txbtxb
Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.