Skupina Slovákov sa stáva terčom nekalých praktík. Na toto si dávajte pozor

  • Podľa VšZP by obchodné ciele nemali prevládať nad zdravím ľudí.
  • Ak ste sa obeťou takéhoto konania už stali, mali by ste urobiť tieto kroky.
Novinky Skupina Slovákov sa stáva terčom nekalých praktík
Skupina Slovákov sa stáva terčom nekalých praktík. Zdroj: Shutterstock.com/voronaman

Hoci poisťovňu je možné zmeniť až do konca septembra, poistenci Všeobecnej zdravotnej poisťovne môžu byť už teraz vystavení pokusom o nekalé praktiky pri prepoisťovaní. VšZP opäť zaznamenáva nárast počtu sťažností na podvodné správanie jednotlivcov a vyzýva klientov k opatrnosti a overovaniu informácií.

Finanční agenti v súčasnosti najčastejšie kontaktujú poistencov prostredníctvom emailov alebo osobne na sídliskách a vo vlakoch. Pri svojich praktikách šíria rôzne zavádzajúce informácie týkajúce sa poskytovania zdravotnej starostlivosti, finančnej situácie poisťovne a benefitného produktu Peňaženka zdravia.

Nie vždy ide o anketu

VšZP vníma tiež prípady, keď dochádza k zavádzaniu pri podpise prihlášky. V tomto prípade sa poistencom tvrdí, že ide iba o anketu. Poistenci tak ani len netušia o tom, že podpisujú prihlášku. Poisťovňa eviduje aj prípady nátlaku, počas ktorých musia klienti podpísať prihlášku okamžite.

VšZP dôrazne odmieta tieto nepravdivé tvrdenia a nátlakové metódy, vyzývajúc verejnosť k zvýšenej opatrnosti. Výber zdravotnej poisťovne by mal byť slobodným rozhodnutím. Takéto neférové praktiky môžu ohroziť dostupnosť zdravotnej starostlivosti a zdravie oklamaných ľudí.

Podľa VšZP by obchodné ciele nemali prevládať nad zdravím ľudí. Ak teda uvažujete nad zmenou poisťovne, VšZP odporúča, aby ste si pravdivosť tvrdení overili. Urobiť tak môžete na klientskych pracoviskách VšZP, na call centre alebo prostredníctvom iných dostupných komunikačných kanálov poisťovne.

V prípade, že ste sa už stali obeťou takéhoto nekalého prepoisťovania alebo naň máte podozrenie, mali by ste sa obrátiť na Všeobecnú zdravotnú poisťovňu, kde vám pomôžu vziať prihlášku späť.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 76 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.