31. júla 2019 vo Viedni – Bitpanda spolupracovala s GlobalWebIndex na vytvorení hĺbkového prieskumu o európskych držiteľoch kryptomien naprieč 17 európskymi krajinami. Cieľom správy bola analýza mnohých dostupných dát za účelom vytvorenia uceleného obrázku o európskych investíciách v oblasti kryptomien. Zamerali sa na vlastnosti a znaky, ktoré sa odchyľujú od priemerných investorov.

Medzi hlavné zistenia patrí

  • Držitelia kryptomien sú zvyčajne mladí, vysoko vzdelaní muži s vysokými príjmami, ktorí pracujú v európskych finančných centrách, IT, strojárstve alebo financiách.
  • Kryptomeny čelia rastúcej rozmanitosti ich držiteľov. 1 z 5 sú ženy a 40 % má viac ako 35 rokov.
  • Európski držitelia kryptomien majú technické znalosti, vyšší disponibilný príjem a majú sklon k riskovaniu.
  • Sledujú novinky a majú silný pocit, že ekonomika kryptomien posilňuje.

„Chceli sme odhaliť skupiny ľudí, ktoré sa podieľajú na utváraní kryptomenového priemyslu. Dúfam, že táto správa pomôže všetkým lepšie pochopiť, kto títo ľudia sú, aké majú postoje a tiež ich životný štýl alebo finančné a investičné správanie.“

– hovorí Eric Demuth, generálny riaditeľ spoločnosti Bitpanda.

Správa potvrdzuje, že držitelia kryptomien majú väčší sklon k riziku, oceňujú najnovšie technologické produkty a snažia sa chrániť svoje súkromie. Ale zatiaľ čo väčšina držiteľov kryptomien sú muži, jedným z piatich majiteľov kryptomien sú ženy, čo je výzvou na ďalšie prieskumy ukazujúce rodové rozdelenie, kde sa doteraz uvádzalo okolo 90 % mužov.

Jason Mander, vedúci výskumu spoločnosti GlobalWebIndex, komentuje: „Pokiaľ ide o postoje medzi mužmi a ženami, je len veľmi malý rozdiel. Rozdiely sú takmer mizivé, ak ich porovnáme s rozdielom medzi držiteľmi kryptomien a širokou verejnosťou.“

O Bitpande

Bitpanda je fintechová spoločnosť založená v rakúskej Viedni. V roku 2014 ju založil Eric Demuth, Paul Klanschek a Christian Trummer. Spoločnosť verí v inovatívnu silu kryptomien, digitalizovaných aktív a technológie blockchain. Poslaním spoločnosti Bitpanda je odstrániť bariéry investícií a priniesť tradičné finančné produkty do 21. storočia. Dnes má Bitpanda viac ako 1 milión používateľov a 120 členov tímu. S licenciou poskytovateľa platobných služieb PSD2, najmodernejším zabezpečením a zefektívnením používateľských skúseností sa Bitpanda rozrástla na populárnu obchodnú platformu pre nováčikov i odborníkov. Používatelia môžu v súčasnej dobe obchodovať Bitcoin, Ethereum, zlato a viac než 20 ďalších digitálnych aktív.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Samuel Slavskovký.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.